Ohlédnutí: Fotbalová příprava odstartovala

Velké Meziříčí/Žďár nad Sázavou - Divizní fotbalisté Velkého Meziříčí a Žďáru vstoupili do pravidelné zápasové přípravy na jarní část sezony. V úvodních, výrazně testovacích utkáních dostává možnost celá hráčská lavička.

31.1.2008

Fotbalisté Žďáru odehrají všechny přípravné zápasy doma. Jan Karásek (v modrém uprostřed) i Daniel Bratršovský (vpravo) zůstali na hřišti s Přibyslaví jenom první poločas. Martin Řeháček (vlevo) měl v nohách celý zápasFoto: Michal Antl

V. MEZIŘÍČÍ – CHRUDIM 2:3

Domácí se po rychlé kombinaci ujali brzy vedení. Bleskovou souhru zakončil z penaltové vzdálenosti do prázdné branky Kratochvíl. Chrudim působila zakřiknutě. Její váhání ale Velké Meziříčí další trefou nezhodnotilo.

Hosté se brzy oklepali a zlepšení korunovali dvěma góly. Obdržené zásahy domácí vyburcovaly. Soupeře zatlačili, avšak Průša a po něm nadvakrát ani Staněk chrudimského brankáře nepřekonali.

Po pauze solidní tempo opadlo. Střídání na obou stranách rozbila plynulost hry. Samostatnou akcí se blýskl Kratochvíl, který své sólo proměnil ve vyrovnání. Rozhodnutí vyplynulo z náhody - nepovedený centr Kopeckého zanesl silný vítr do růžku velkomeziříčské branky.

Góly: 2. a 53. Kratochvíl – 19. Hácha, 24. Hauf, 65. Kopecký. Poločas: 1:2. Velké Meziříčí: Prchal (46. Invald) – Z. Mucha, Galia, P. Mucha, Krejčí (58. Netolický) – Kavka (46. T. Dvořák), Průša, L. Němec, Loup (60. J. Pokorný) – Staněk (46. Souček), Kratochvíl.

ŽĎÁR N. S. – PŘIBYSLAV 4:3

Žďár sice po deseti minutách vedl, ale poté se střelecky odmlčel. Přibyslav (účastník I. A třídy) skóre otočila a diviznímu týmu zatápěla. „Soupeř hrál na velice slušné úrovni. Vzhledem k úvodu hrubé přípravy to byla dobrá partie,“ řekl jeden ze žďárských trenérů Libor Štourač.

Domácí svou vychýlenou mušku napřímili v závěrečné dvacetiminutovce. Dokonalý obrat završil v úplném závěru Vomela, který proměnil nařízenou penaltu.

Góly Žďáru: 10. Bojda, 72. Horák, 81. Otoupalík, 90. Vomela (PK). Poločas: 1:2. Žďár nad Sázavou: Keclík – Šindelka (46. Vašek), Otoupalík, Heide, Řeháček - Bojda (46. Mašek), Horák, Bratršovský (46. Vomela), Uchytil – Zedníček (46. Bojda), Karásek (46. Filippi).

Autor: Zbyněk Veselý

31.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Dětská skupina. Ilustrační foto.

Křesťanská školka přibude ve Žďáře až příští rok

Vrchovina střílela góly, Bystřice chybovala

Kraj Vysočina podpoří zachování venkovských prodejen

Vysočina - Kraj Vysočina podpoří prodejny potravin a smíšeného zboží v nejmenších obcích. Samosprávy, které samy provozují prodejnu nebo přispívají na její provoz, budou moci už v červnu požádat o dotaci z Fondu Vysočiny.

Ve Žďáře budou na farmářských trzích k mání také tradiční síťovky

Žďár nad Sázavou – První z letošních šesti žďárských farmářských trhů se uskuteční až poslední květnovou sobotu. Od osmé hodiny ranní 27. května si budou moci návštěvníci žďárského náměstí Republiky vybrat především mezi zemědělskými a potravinářskými produkty z regionu. Pro žďárskou radnici trhy opět organizují Jana Vinopalová a Kateřina Fialová.

Skupina Reflexy představí nové album v Netíně

Netín – Zlínská pop-rocková kapela Reflexy zamíří během svého turné i do Netína. Ve tamním kulturním domě představí písničky z nového alba s názvem Proud mezi námi. Koncert se uskuteční v neděli 7. května. Dveře kulturního domu se návštěvníkům otevřou ve 20 hodin.