V. MEZIŘÍČÍ - HRUŠOVANY 1:0

Hosté dávali od začátku najevo, že předchozí remíza s Hulínem nebyla náhodná. Domácí se nemohli k ničemu pořádnému prokousat. Až ve 32. minutě dostal míč do křídelního prostoru Hort, pronikl do pokutového území, ale tváří v tvář Holíkovi neuspěl.

Hned po pauze zastihli Hort s Loupem obranu hostů nepřipravenou, jenomže Staňkův volej po Loupově centru cíl minul. Hrušovany ve sporadických protiútocích nebezpečné nebyly, hrozily spíš ze standardek.

V 57. a v 59. minutě Cupák hlavičkoval nad. Domácí publikum se dočkalo o chvíli později. Po faulu na Staňka těsně před šestnáctkou si míč postavil Průša, který nezklamal a parádně zavěsil. Meziříčí ožilo. Nicméně hosté otevřeli hru a Invald bez práce nebyl. Při jediné gólové šanci dokonce Nekudova prudká střela zazvonila o tyč!

Gól: 62. Průša. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 1:3. Diváci: 480. Poločas: 0:0. V. Meziříčí: Invald - Z. Mucha, Galia, P. Mucha, J. Krejčí - Hort, L. Němec (60. Netolický), Průša (70. P. Krejčí), F. Pokorný, Loup - Staněk (90. Lad. Střecha).

HULÍN - ŽĎÁR N. S. 1:1

Na umělé trávě se do první šance prodral Paciorek. Domácí hvězdu ale bravurně vychytal Pospíchal. Hulínský forvard se prosadil krátce nato, po další individuální parádě už mířil přesně.

Hosté zvýšili otáčky. Jejich snahy korunoval vyrovnávací trefou Otoupalík. Žďárský bek se nerozpakoval a z dálky vypálil. Dělovka zaplula přímo do šibenice. „Televizní trefa,“ usmál se kouč Žďasu Libor Štourač.

Po změně stran se strhla bitva o rozhodující zásah. Hulín se do žádné šance neprobil, Žďár měl ke gólu podstatně blíž. Hlavně Zedníčkova zasekávačka a následná střela pravačkou minula deset minut před koncem domácí branku jen o fous. „Hulínští byli po zápase hodně zklamaní. Ve druhém poločase nás nedokázali přitlačit,“ dodal Štourač.

Góly: 15. Paciorek - 35. Otoupalík. Rozhodčí: Juřička. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Žďár n. S.: Pospíchal - Odehnal (53. Mašek), Zich, Otoupalík, Šindelka - Řeháček, Horák, Bureš, Zedníček (90. Fillippi) - Smetana, Karásek (65. Bojda).

Zápasy týmů mimo žďárský region najdete ve Žďárském deníku 31.3.