ŽĎÁR – TŘEBÍČ 2:1

První poločas vybočil z průměrné šedi jen vzácně. Hosté působili živěji, Žďár byl těžkopádný, bez jiskry. Ve 20. minutě se zleva šikovně uvolnil Zedníček, ale jeho slabou střelu Beer v pohodě zkrotil. Oba týmy si vypracovaly jenom náznaky šancí.

Většina akcí narážela na pozornou obranu. Obraz hry se po změně stran změnil. Výrazně k tomu přispěl brzký gól. Přímý kop Smažila proplachtil nad chumlem hráčů ve vápně a k překvapení všech skončil u levé tyče za zkoprnělým Pospíchalem. Okamžitě nato utekl po pravé lajně Vomela, přihrál Zedníčkovi, který oklamal svého strážce, pronikl do šestnáctky a prudkým pasem našel Řeháčka.

Ten však před prázdnou bránou ze dvou metrů neuvěřitelně selhal, když napálil míč vysoko do vzduchu. Trest přišel záhy. Koníř parádním manévrem přelstil hned tři domácí hráče a načechraným centrem vybídl ke skórování volného Řezáče. Plamínek naděje vykřesal pro Žďár Zedníček, který bez přípravy chytrou střelou vymetl šibenici. Víc Žďár nestihl.

Třebíč vyrážela do brejků a soupeře držela na distanc. „Hosté byli důrazní, pohybliví, hráli dobře. Nedovolili nám rozvinout naši hru. Z prohry jsme zklamaní, ale zápas nám ukázal některé chyby, z nichž se poučíme,“ řekl žďárský trenér Libor Štourač. „Věděli jsme o přednostech Žďáru, proto jsme se snažili narušit jeho rozehrávku, eliminovat ofenzívu, což se nám povedlo. Kluci splnili taktické pokyny, podali vynikající výkon a zaslouženě zvítězili,“ chválil kouč Třebíče Karel Kolesa.

Góly: 78. Zedníček – 47. Smažil, 58. Řezáč. Rozhodčí: Tobola. ŽK: 1:5. Diváci: 260. Poločas: 0:0. Žďár: Pospíchal – Odehnal, Heide, Šindelka (81. Karásek) – Řeháček, Bratršovský, Bureš, Vomela (55. Bojda) – Chmelíček (63. Otoupalík) – Horák, Zedníček. Třebíč: Beer – Vejmelka, Václavek, Flekal, Heres – Linhart, Koníř, Křivánek (80. Durajka), Smažil (90. Cenek) – Durda (90. Rygl), Řezáč.