Stejným počinem se mohli o víkendu pochlubit také hráči Herálce a béčka Žďáru. Prvně jmenovaní zaskočili Náměšť, Žďár nedal sebemenší šanci nováčkovi z Černíče.

VRCHOVINA B – MORAVEC 1:2
Doslova raketový vstup předvedli fotbalisté Moravce v derby na půdě rezervy Vrchoviny. V 5. minutě vyslali hosté nepříjemnou střelu, kterou gólman Andrýsek pouze vyrazil před sebe, míč si v chumlu hráčů našel Šebek a přesnou trefou poslal Moravec do vedení. Nováčka I. A třídy dostal vstřelený gól na koně a po celý zbytek první půle byli hosté lepším týmem. Jenže tři minuty před pauzou přišel dlouhý nákop novoměstského Dudy, Petr Sodomka utekl po lajně a po jeho centru Polnický hlavou vyrovnal na 1:1.

„Celou první půli jsme byli špatní. Hráči Moravce hráli důrazně, jednoduše a šli bojovně za co nejlepším výsledkem. Naopak my jsme byli až příliš vlažní,“ nebral si servítky k výkonu svých oveček v prvním dějství kouč Vrchoviny Karel Havlík.

Po změně stran se role otočily a domácí byli jasně lepší. Jenže Petr Sodomka nastřelil spojnici břevna a tyče, Follprecht svoji tutovku neproměnil, stejně jako Bača nájezd z pravé strany. Hosté pak ze své první pořádné střely na branku ve druhé půli udeřili. Juračka zůstal úplně sám na malém vápně a pěknou střelou placírkou k tyči rozhodl o tom, že se v derby radoval Moravec.

Góly: 42. Polnický – 5. Šebek, 73. Juračka. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 0:3. Diváci: 220. Poločas: 1:1. Vrchovina B: Andrýsek – Duda, Bača, Mrkos, Skryja – P. Blažíček, Pavel Sodomka (46. Dobrovolný), Josífek (52. P. Follprecht), Žák, Polnický – Petr Sodomka (72. Buřval). Moravec: Pokorný – Smolík, T. Toufar, Kachlík (70. P. Černý), Červinka (90. Štěpánek) – Christian, Juračka, Šebek (84. P. Kudiovský), F. Kudiovský – Kovář, M. Černý.

ČERNÍČ – ŽĎÁR B 0:3
Aktivní hosté se ujali vedení po standardní situaci a přesném zakončení Maria Filippiho. Černíč hrála nadále druhé housle, a jen díky skvělému Martinu Novákovi v brance nebyl rozdíl dlouhou dobu větší. Až v 74. minutě zvýšil šťastně Štursa, a gólovou tečku udělal po rychlém a bezchybném brejku Musil.

„Soupeř byl lepší, převyšoval nás rychlostně, kombinačně. Při troše štěstí jsme mohli něco uhrát, Janoušek dal za stavu 1:0 gól, ale neuznali nám ho kvůli ofsajdu, jinak jsme tam měli jen dva náznaky. Nás naopak držel Martin Novák, který chytil tak šest gólů. Dnes moc šancí na bodový zisk nebylo. Musíme se koncentrovat na další zápas, budeme bojovat dál,“ říká trenér Černíče František Distel.

Góly: 11. M. Filippi, 74. Štursa, 88. Musil. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas 0:1. Žďár B: Sobotka – Havlík, Štursa (77. Gančev), Komínek, T. Ločárek – Musil, Vitásek, T. Peňáz, Z. Peňáz – Russ (64. P. Ločárek), M. Filippi.

NÁMĚŠŤ-VÍC. – HERÁLEC 1:3
Staronovému účastníkovi druhé nejvyšší krajské soutěže se podruhé za sebou stalo, že byl lepší, ale góly dával soupeř. Domácí sice poslal do vedení proměněnou penaltou kapitán Durajka, jenomže další šance zůstaly nevyužity. To Herálec potrestal ještě do přestávky, když Okurka s Uchytilem otočili skóre. Ve druhém poločase pokračoval festival zahozených šancí Náměště, a tak vítězství hostů pečetil v závěru Hamák.

„Srazilo nás neproměňování šancí a individuální chyby. Jsem hodně zklamaný, v Šebkovicích bych to ještě skousl, hráli jsme venku, ale co jsme nedali tentokrát, to bylo moc. Soupeř nám dával góly z každé situace. S tím bychom neporazili ani mančaft ze čtvrté třídy,“ kroutil hlavou domácí kouč Petr Kylíšek a dodal: „Minulou sezonu jsme dali sto gólů, v přípravě nám to střílelo, jenže teď nic.“

Góly: 26. Durajka (PK) – 36. Okurka, 42. Uchytil, 89. Hamák. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 1:2. Herálec: Bednář – Veselský, Skála (73. Hamák), Černý, Ptaszek (65. Boháč), Okurka (90. Suchý), Bříza, Uchytil, Cach, Bureš, Forchtsam.