Derby v Novém Městě vyhrálo Křoví

Žďársko - Křoví pokračuje v I. B třídě – skupině B bez ztráty kytičky. Nováčka soutěže nezastavila v 5. kole ani rezerva Vrchoviny, která na hřišti v Novém Městě na Moravě sice vedla, ale nakonec prohrála gólem Roštinského dvě minuty před koncem. Smolně prohrál také Měřín, který byl proti Jakubovu lepším týmem, ale pohrdl několika vyloženými šancemi.

8.9.2008

Vrchovina (ve žlutém) prohrála s Křovím.Foto: archiv

ROZSOCHY – BOROVINA-OPATOV 0:1

Vše podstatné se událo ke konci prvního poločasu. Nejprve hosté nastřelili tyč a pak se radovali z vedoucího gólu. Centrovaný míč do vápna totiž Juračka vyboxoval přímo na hlavu Prokeše, který rozsošského gólmana zkušeně přehodil.

Hned vzápětí mohl vyrovnat Antonín Bureš, ovšem jeho pokus hlavou skončil vedle. Přímý kop Petra Bureše zase skvěle vyrazil Smetana.

Druhá půle přinesla vyrovnaný, ale nezáživný fotbal a hosté si své vítězství zkušeně pohlídali.

Gól: 39. Prokeš. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Rozsochy: Juračka – Zítka, Holý, E. Šibor (65. Navrátil), R. Šibor – Vališ, Kalvoda, A. Bureš, Petera – P. Bureš, Dvořák (72. Vrtěna).

MĚŘÍN – JAKUBOV 2:3

Zápas nezačal pro domácí vůbec zle. Heřmánek vysunul Vysibla a ten blafákem obešel Klímu a Měřín vedl. Pak se ještě zatřáslo na jakubovské brance břevno a udeřilo na druhé straně. Kopeček se trefil přesně pod víko Hrazdírovy branky. Těsně před poločasem se podařilo hostům vývoj otočit – po závaru prostřelil Dunkler vše co mu stálo v cestě.

Jenomže hned na začátku druhé půle bylo vyrovnáno. Po centru Koldy měl Heřmánek hodně snadnou úlohu. Poté začal koncert měřínských šancí. Robotka dal břevno, tutovku Heřmánka zase lapil Klíma a tak přišel trest. Šest minut před koncem zachoval Smetana před brankou chladnou hlavu a přehodil vyběhnutého Hrazdíru.

Góly: 2. Vysibla, 47. D. Heřmánek – 7. Kopeček, 44. M. Dunkler 84. Smetana. Rozhodčí: Volf. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:2. Měřín: Hrazdíra – Matoušek, Pokorný (88. Štreit), Dočkal, Vysibla – Letmajer, Šoukal (33. Mejzlík), Kolda, Sýkora – Robotka, D. Heřmánek (84. Doležal).

VRCHOVINA B – KŘOVÍ 1:2

Rezerva Vrchoviny na favorita vlétla a ten musel zúročovat svoje zkušenosti, aby běhavé mladíky eliminoval. A měl i štěstí. Střelám Kalicha a Michala nechybělo od gólové radosti moc. Na druhé straně se zase po otočce Cupáka vyznamenal Jaroš. Ke konci poločasu se nechal hloupě vyloučit domácí Josífek a domácí tak šli do druhé půle v oslabení.

I v deseti se ale Vrchovina ujala vedení. Michal vysunul Mužátka a ten s přehledem překonal Sáru. Jenomže hne do pět minut později bylo vyrovnáno. Skryja daroval míč Němcovi, který překonal Jaroše. Hosté si nakonec z Nového Města odvezli všechny tři body. Cupák hlavou prodloužil nakopnutý míč na Roštinského, který Křoví vystřelil další tři body.

Góly: 59. Mužátko – 64. Němec, 88. Roštinský. Rozhodčí: Martenek. ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (39. Josífek). Diváci: 250. Poločas: 0:0. Vrchovina B: Jaroš – O. Follprecht, B. Daniel, J. Chrást, J. Skryja – P. Michal, Němeček (80. Bukáček), Kalich, Josífek – Plhal (80. Němec), Mužátko. Křoví: Sára – Trojan, Kratochvíl (78. Suchomel), Němec, Hamřík – Dočkal, Šustáček, Pekárek (46. Roštinský), Kalvoda – Cupák, Kadlec (74. Bartošek).

I. A třída

I. B třída

8.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

V odvodňovací struze ležel mrtvý muž

Ve Spělkově si připomenou Černého partyzána Josefa Serinka (1900 – 1974).
2

Nad Spělkovem v neděli zasadí dub na památku Černého partyzána

DOTYK.CZ

Před 41 lety se Zlaté piesky zalily krví. Došlo k nejhorší letecké havárii u nás

/VIDEO/ Pavol Hammel měl krušnou noc, slavilo se, pilo. Teď je kolem osmé ráno a on vláčně klimbá v odbavovací hale pražské Ruzyně. Pár kolemjdoucích ho poznává, je to frontman bigbítové kapely Prúdy, v roce 1976 dost populární. V 8:27 se zvedá dopravní letoun Iljušin Il 18-B z ruzyňské rampy, bez rockera na palubě. Alkoholové koma mu právě zachránilo život.