Derby rozhodl vlastencem bývalý spoluhráč

Vysočina – Hned dvě okresní derby mělo na programu 12. kolo fotbalové divize D. Vrchovina v Novém Městě přivítala Žďár. Zápas rozhodl smolným vlastencem hostující Tomáš Toufar, který ještě na jaře působil právě na Vrchovině, a pro tento zápas měl nahradit vykartovaného Jakuba Šindelku.

27.10.2014

VRCHOVINA – ŽĎÁR N. S. 1:0Foto: David Mahel

Další okresní konfrontace se hrála na Jihlavsku. Polenský Slavoj byl sice po většinu zápasu lepším týmem, ale tři body nakonec získala díky gólu v závěru Stará Říše.

MSFL

TŘEBÍČ – PROSTĚJOV 1:0

Trenér Libor Zelníček přesunul stabilního beka Štěpána Svobodu do středu zálohy, kde měl eliminovat exligistu Lukáše Zelenku, a tah se povedl na výbornou. Prostějov se za celý zápas nebyl schopný dostat do šance.

„Jen nakopávali míče na vysokého Kroupu, s čímž si naši stopeři poradili,“ podotkl třebíčský kouč.

Do první šance se Třebíč dostala po křížném centru Martina Chalupy, který z voleje napálil Dobrovolný jen do boční sítě. Mimo Burešovu svatyni skončila i kombinace po ose Ošmera, Dobrovolný a střílející Chlup.

Také ve druhém dějství si gólové příležitosti vytvářeli jen domácí. Štěpán Svoboda si narazil s Podzemským a zjevil se sám před Burešem, který jeho střelu na přední tyč vyrazil. Poté přišla předzvěst gólového momentu. Kotnour našel přesným pasem na levou stranu Dobrovolného, ten sklepl do běhu Petru Svobodovi, jenomže Bureš dal zavčas kolena k sobě a střelu vyrazil. Totožná akce se stejnými aktéry se opakovala i v 77. minutě. Tentokrát dostal Petr Svoboda míč ještě ideálněji a před Burešem volil prudký obstřel na zadní tyč, který skončil v síti. Třebíč poté i nadále hru kontrolovala a těsné vedení udržela.

„Odehráli jsme překvapivě vyrovnanou partii, možná jsme byli i o něco lepší, takže výhra je zasloužená,“ dodal Zelníček.

Gól: 77. P. Svoboda. Rozhodčí: Cieslar. ŽK: 1:2. Diváci: 135. Poločas: 0:0. Třebíč: Kotnour – M. Chalupa (86. Malý), Komínek, Havránek, P. Chalupa – Š. Svoboda, Chlup – Ošmera, Podzemský (65. Dočekal), Dobrovolný (90. Rybníček) – P. Svoboda. Prostějov: Bureš – Hirsch, Hloch, Zatloukal, Rus (75. Krejčíř) – Koudelka, Zelenka, Fládr (46. Langer), Pančochář – Kroupa, Machálek (77. Šteigl). Nejlepší hráči: Dobrovolný, P. Svoboda – Koudelka.

Ostatní výsledky 12. kola: Orlová – Slovácko B 4:2 (1:0), 45. Skoupý (PK), 63. Kurušta, 67. Skwarczek, 89. Urban – 56. Civič, 69. Holek. Líšeň – Vyškov 6:1 (5:1), 5. vlastní, 17., 28., 36. a 81. Šumbera, 44. Fall – 40. Čtvrtníček. Uničov – Hlučín 0:0, Opava B – Hulín 3:2 (3:0), 15. Machálek, 19. a 44. Kuzmanovič – 70. vlastní, 85. Šrom. Zlín B – HFK Olomouc 3:0 (2:0), 21. Holík, 44. Bartolomeu, 50. Malcharek. Zábřeh – Sigma Olomouc B 1:1 (1:0), 40. Rajnoha – 49. Texl. Kroměříž – Břeclav 2:2 (1:0), 14. Ševčík, 63. Neubert – 69. Kunc, 81. Simandl.

16. Opava B 14 1 0 13 8:32 3

Příští kolo: Břeclav – Opava B, Prostějov – Kroměříž, Hlučín – TŘEBÍČ, Vyškov – Uničov, HFK Olomouc – Líšeň, Sigma Olomouc B – Zlín B, Slovácko B – Zábřeh, Hulín – Orlová.

DIVIZE D

SLAVOJ POLNÁ – ST. ŘÍŠE 0:1

První půle přinesla spíš nezáživný fotbal. Aktivnější Polná mohla jít do vedení po zasekávačce a následné střele Kavky, která ale minula branku. Na druhé straně prověřil Skočdopoleho dalekonosnou střelou Brnický.

Fotbal jako by se začal hrát až po hodině hry. Během pětiminutové pasáže nejprve Kavka obral o míč Kratochvíla, jenže skluzující Škacha byl nedůrazný a Neuman stihl na brankové čáře zareagovat. Chvíli nato střílel Šuta do tyče a Škachova dorážka už byla z ofsajdu. Neumana pak protáhl pokus Krejčího. Vůbec největší šance Slavoje přišla po faulu na Kavku ve velkém čtverci, jenomže Šutovu penaltu staroříšský gólman vyrazil. Trest mohl přijít vzápětí, sólo Rygla zlikvidoval ve spolupráci s obranou Skočdopole. Na druhé straně se opět prezentoval Kavka, jehož střelu Neuman vytáhl. V závěrečné pětiminutovce si vzali slovo hosté. Váchův nepříjemný pokus sice Skočdopole vytěsnil na roh, ale poté už udeřilo. Po nakrátko rozehrané exekuci poslal Vácha do vápna střílený centr, který propadl až na zadní tyč, kde ho doklepl do branky Príborský.

Gól: 87. Príborský. Rozhodčí: Řezníček. ŽK: 2:3. Diváci: 265. Poločas: 0:0. Polná: Skočdopole – Vokoun, Černý, Fadrný, Bambula – Škacha, Šuta, Klíma, Hron – Kavka – Lančarič (59. Krejčí). St. Říše: Neuman – Dohnal, Príborský, Kadlec, Kittler (46. Pivonka) – Kratochvíl, Lacina, Tichánek, Rygl – Brnický, Vácha. Nejlepší hráči: Fadrný, Kavka – Neuman.

BYSTŘICE – MUTĚNICE 0:2

Jak už bývá tradicí letošního podzimu, fotbalisté Bystřice opět prospali první poločas. Mutěnice byly mnohem rychlejší a dravější, zatímco domácí se prezentovali velice nervózním dojmem. Do šancí se však hosté prakticky nedostávali. Udeřilo až v 36. minutě. Vícha posílal ledabyle malou domů Trávníčkovi, čehož využil útočník Čepil k pohodlnému skórování – 0:1. Bystřický krajní bek chtěl svoji chybu odčinit a hned o minutu později hlavou poslal Prášila do stoprocentní šance. Domácí útočník v zakončení selhal. Po pauze se Bystřice snažila hosty přitlačit, ale bez efektu. Naopak po hodině hry podtrhl svůj nevydařený zápas Vícha, který hostujícím centr prodloužil za záda nešťastného Trávníčka. Ke cti domácím slouží fakt, že utkání nezabalili a pokusili se jej ještě zachránit. Jenomže opět Prášil a po něm také Zich, Holý ani Chocholáč své slibné příležitosti nevyužili.

Góly: 36. Čepil, 60. vlastní Vícha. Rozhodčí: Klement. ŽK: 2:0. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Bystřice: Trávníček (56. Veselý) – Vícha, Šponar, Chocholáč, Mitáš (70. Hájek) – Malý (70. Zich), Zbytovský, Padrtka, Sklenář, Holý – Prášil. Mutěnice: Horecký – Trávník, Chromeček, Kupčík, Vydařilý – Olešnický, Danešovský, Koplík, Lamáček – Čepil, Koštuřík. Nejlepší hráči: Zbytovský – Koštuřík, Trávník.

NAPAJEDLA – PELHŘIMOV 6:0

Pelhřimov přijel kvůli problémům na dálnici na zápas pozdě a na nedostatečné rozcvičení doplatil. Domácí v 7. minutě rozehráli roh a z deseti metrů se povedlo Žáčkovi otevřít skóre. Poslední celek tabulky měl navrch i nadále. V 19. minutě unikl Večeřa, jeho prudké zakončení Matiášek stačil vyrazit před sebe a dobíhající Havránek skluzem zvýšil na 2:0. Pak při Pelhřimovu stálo štěstí, když netrefil prázdnou branku Havránek, ale Napajedla to mrzet nemuselo. V samém závěru poločasu dokázala totiž skórovat ještě dvakrát. Po přistrčení Huťky zcela nekrytý Beránek zvýšil na 3:0 a sebemenší naděje na zvrat vzal hostům Kaštánek. Po přestávce se zápas už jen dohrával, pánem hřiště byli domácí. Ve 49. minutě se po kombinační akci prosadil Beránek a skóre po dorážce uzavřel Kaštánek. Hosté si za celý zápas větší šanci nevypracovali, jejich hra byla jedním velkým zklamáním.

„Těžko se mi to hodnotí, byl to debakl. Domácí nás předčili ve všech směrech, byli hlavně důraznější, pohyblivější a dokázali přesněji kombinovat. Nám se nedařily přihrávky, čtyři góly jsme soupeři nabídli po našich hrubých chybách,“ poznamenal k duelu trenér Pelhřimova Vladimír Kocourek.

Góly: 8. Žáček, 19. Havránek, 44. a 49. Beránek, 45. a 55. Kaštánek, Rozhodčí: Mužík. ŽK: 1:2. Diváci: 170. Poločas: 4:0. Napajedla: Krajča – Pantálek, Kostka, Žáček, Bejtkovský – Havránek (60. Kovář), Beránek (75. Habanec), Huťka, Postava – Kaštánek (66. Borusík), Večeřa. Pelhřimov: Matiášek – Duchan, Čížek, Vacek (55. Obranec), Homolka – Bartoň, Poul (72. Šafařík), Niederle (46. Kmoch), Sládok – Benda, Krtek. Nejlepší hráči: Beránek, Kaštánek, Kostka.

VRCHOVINA – ŽĎÁR N. S. 1:0

Pravé okresní derby přineslo velmi zajímavý fotbal. Už v 6. minutě mohlo 510 diváků křičet gól, hlavičce Pavla Smetany ale stálo v cestě břevno. Domácí byli lepší, po dvou nahrávkách Kolaříka nejdříve hlavičkoval Lukáš Smetana do gólmana, podruhé mířil nad.

Druhá půle byla opět v režii domácích. Bomba Kamila Skalníka se mezi tyče nevešla. Po hodině hry rozjel parádní akci Kamil Skalník, Trojánek před brankou oslovil Pavla Smetanu, jenže ten ze dvou kroků trefil jen Hajného. Rozhodující okamžik přišel z následného rohu Kolaříka, po němž si Toufar, který ještě v červnu na Vrchovině hostoval a s Novým Městem se loučil vítěznou brankou proti Uherskému Brodu, smolně srazil míč do vlastní sítě. Žďár se poprvé ukázal v 85. minutě, tvrdá rána Turka letěla těsně vedle. Zvýšit mohl v samém závěru Pavel Smetana, hlavičkoval mimo.

Gól: 65. vlastní Toufar. Rozhodčí: Nejezchleb. ŽK: 1:0. Diváci: 510. Poločas: 1:0. Vrchovina: Vítek – Komínek, L. Smetana (62. Košík), Drdla, K. Skalník – Kolařík, R. Sodomka, Michal, Pavel Sodomka (55. M. Skalník) – P. Smetana (90. Wolker), Trojánek. Žďár n. S.: Hajný – Veselý, Turek, Toufar, Vomela – Kunstmüller (62. Jun), Doležal, Bureš, Šandera (46. Mašek) – Jurnečka (73. Bojda), Russ. Nejlepší hráči: P. Smetana, Drdla – Veselý.

H. BROD – UH. BROD 2:1

Slovanu vstup do zápasu vůbec nevyšel. Už ve druhé minutě hosté zahrávali trestný kop a po něm se prosadil Kroča. Poté Slovan přidal, ale z jeho tažení vytěžil pouze nepřesná zakončení. Až ve 28. minutě se hosté dopustili chyby, míče se chopil Sklenář, který šel sám na gólmana Ondrůška, ve vápně zatáhl za záchrannou brzdu Kúdela, viděl oprávněně červenou kartu a pokutový kop s přehledem proměnil Kubát – 1:1. Do poločasu ještě stojí za zmínku šance Míči, ke které se dostal po akci Koudelky s Marešem, ale jeho pokus byl zablokovaný na roh. Po přestávce nebyl pro ofsajd uznaný gól Koudelkovi. Následně se dvakrát vyznamenal Soukal, který zneškodnil brejky Uherského Brodu. V 71. minutě se dostal k obávané střele Kubát, ale jeho projektil těsně minul Ondrůškovu branku. Následně se před Ondrůškem objevil Michal Mareš, ten uděl gólmanovi kličku, ale branku přestřelil. Další šanci spálil Vařejka s Míčou. Druhý jmenovaný si spravil chuť v poslední minutě zápasu, kdy rozhodl o třech bodech pro Slovan.

Góly: 28. Kubát (PK), 90. Míča – 2. Kroča. Rozhodčí: Soukal. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (28. Kúdela). Diváci: 230. Poločas: 1:1. H. Brod: Soukal – Pohnětal, Berky, Svoboda (84. Štědrý), Vařejka – Mareš, Kavka (44. Henek) – Koudelka, Kubát, Míča (90. Hejkal) – Sklenář. Uherský Brod: Ondrůšek – M. David, Kroča, Vrága, Kúdela – R. David, Dvořák, Šálek, Michalec (59. Josefík) – Hruboš (88. Pochylý), Mančík. Nejlepší hráči: Mareš, Koudelka – Ondrůšek.

V. MEZIŘÍČÍ – BLANSKO 3:1

Začátek patřil domácím, kteří obléhali Juranovu branku. Po čtvrt hodině se dostal po rohu ke střele Pokorný, z hranice vápna orazítkoval břevno. Za hosty mohl odpovědět Ullmann, hlavičkou přestřelil. Domácí se poprvé radovali poté, co přežili díky Simandlovi Nečasův rychlý protiútok Blanska, a z následné akce poslal Demeter přímý kop do pravého horního rohu za bezmocného Jurana.

Po přestávce rychle zvýšil po přihrávce Smejkala hlavičkující Simr. Velké Meziříčí ve druhé půli nabíralo na obrátkách. V 67. minutě nabídl Vyskočil příležitost Simrovi, který si uměl poradit – 3:0. Blansko rychle odpovědělo, Ullmann z brejku křižnou ranou snížil. Blansko se následně dožadovalo pokutového kopu, píšťalka se neozvala. „Začátek utkání se nám podařil, ale hráči se brzo ukolébali, přestali se nabízet do volných prostorů a zbytečně často jsme drželi míč na svých kopačkách. Uklidnil nás až přímý kop Demetera. Druhý poločas již probíhal podle mých představ,“ uvedl domácí kouč Libor Smejkal starší.

Góly: 37. Demeter, 50. a 67. Simr – 72. Ullmann. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 0:2. Diváci: 310. Poločas: 1:0. V. Meziříčí: Simandl – Z. Mucha, P. Mucha, Šimáček, Krejčí – Pokorný (63. Vyskočil), Durajka (70. Souček), Demeter, Smejkal, Berka (84. Havlíček) – Simr. Blansko: Juran – Čoupek, Šplíchal, Šíp, Buchta – M. Zouhar (74. Jarůšek), T. Zouhar, Nečas, Levai – Jukl, Ullmann. Nejlepší hráči: Z. Mucha, P. Mucha – Ullmann.

Ostatní výsledky 12. kola: Otrokovice – Rosice 0:3 (0:2), 15. Havlásek, 38. a 66. Pšikal (druhý z PK). Tasovice – Hodonín 3:0 (1:0), Paul 2, Svatoš.

16. Napajedla 13 2 2 9 13:27 8

Dohrávka (středa): Otrokovice – ŽĎÁR N. S. Příští kolo: Hodonín – Otrokovice, Mutěnice – Tasovice, PELHŘIMOV – BYSTŘICE, ST. ŘÍŠE – Napajedla, ŽĎÁR N. S. – SLAVOJ POLNÁ, Uh. Brod – VRCHOVINA, Blansko – H. BROD, Rosice – VEL. MEZIŘÍČÍ.

27.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Plameny po prodloužení padly v Kolíně

Kolín – Pátý přípravný zápas před novou sezonou odehráli v úterý v Kolíně druholigoví hokejisté Žďáru nad Sázavou.