BOHUNICE BYSTŘICE 1:2

Sérii deseti utkání bez vítězství zlomila Bystřice v nejlepší možnou dobu. V duelu dvou sestupem vážně ohrožených týmů přestála i nepřízeň hlavního arbitra a urvala tři body.

Hosté začali nejlépe, jak mohli. Zbytovský utekl po levé straně, posunul míč Čechovi, ten se s ním otočil, přihrál pod sebe a Padrtka křižnou střelou z první uklidil balon k tyči. Gól domácími otřásl. Bystřice převzala otěže, což vyvrcholilo podražením Čecha v pokutovém území. „Ta penalta byla jasná, stoper Hon vzal Čecha přes obě nohy, penalta se ale nepískala. Rozhodčí normálně nehodnotím, ale tentokrát musím. Utkání bylo řízeno tendenčně," štvalo trenéra Karla Fencla.

Domácí hráli jednoduše. Vsázeli na standardky, dlouhé auty a nákopy. Jeden z nich smolně líznul Vícha a vyběhnuvšího Novotného balon přeskočil, 1:1.

Ve druhém poločase už se hlavně bojovalo. Světlý moment hostů načal Zbytovský. Znovu pláchl po levé straně až k brankové čáře, odkud našel Čecha a ten placírkou rozhodl. Gólu předcházel další sporný moment, po němž měl Píšek, jenž zastavoval brejk, vidět druhou žlutou kartu, ale rozhodčí Bartoň do kapsičky nesáhl. „Ke konci si Bohunice vytvořily tlak, vše kopaly na dvoumetrového Píška, ale branka už nepadla. Uspěli jsme v utkání o šest bodů a po dlouhé době jsme se odlepili ode dna. S Polnou jsme hráli mnohem hezčí fotbal, teď to kluci oddřeli," prohlásil Fencl.

Góly: 29. vlastní Vícha 2. Padrtka, 71. Čech. Rozhodčí: Bartoň. ŽK: 1:0. Diváci: 160. Poločas: 1:1. Bohunice: Gruber Záboj, Píšek, Masařík, Hon (72. Solnický) Suchý (74. Šustr), Forman, Krejčí, Kubec Burčík, Táborský. Bystřice: Novotný R. Sklenář, Chocholáč, Vícha, Mitáš Malý, Zbytovský, Prášil, Padrtka, Šterba Čech (78. Karásek). Nejlepší hráči: Píšek Prášil, Zbytovský.

VRCHOVINA LÍŠEŇ 0:3

Domácí neporazitelnost Vrchoviny odvál hned úvodní zápas jara. V základní sestavě Nového Města vyběhl chrudimský Tomáš Dvořáček a byl to právě on, kdo si už ve 2. minutě srazil Drábkův roh do vlastní sítě. Takový návrat si stoper rozhodně nepředstavoval. Další nešťastná rána přišla ve 12. minutě, kdy musel ze hřiště kvůli oteklému kolenu po souboji levý bek Wolker. V útoku domácí hlavně bojovali. Jejich největší šanci ale Pavel Smetana spálil.

Po přestávce se hosté znovu prosadili po rohovém kopu. Z gólu se radoval ukrajinský útočník Omelchenko. Štempl na tříbodový zisk dal Sedlák a završil naprosto zaslouženou výhru Líšně. „Na horké půdě Vrchoviny jsme vyhráli po právu. Lépe jsme zvládli nebezpečné standardní situace a řadu nakopávaných míčů. Vyrovnali jsme se i s bojovností a obrovským nasazením domácích hráčů," těšilo hostujícího kouče Bohumila Smrčka.

„Z naší strany to byla kopaná, ne fotbal. Soupeř spoléhal na naše chyby, kterých jsme se dopouštěli. Měli jsme i smůlu, dali jsme si rychlou vlastní branku a ve 12. minutě se zranil Wolker, který měl kopat standardky. Vůli jsem na hráčích po přestávce viděl, ale scházela nám síla v ofenzivě. Kalich hořkosti jsme si vypili až do dna. Šlo o tvrdou, ale zaslouženou porážku," konstatoval domácí kouč Marek Štukhejl.

Góly: 2. vlastní Dvořáček, 65. Omelchenko, 79. Sedlák. Rozhodčí: Slabý. ŽK: 2:2. Diváci: 350. Poločas: 0:1. Vrchovina: Vítek Drdla, Dvořáček, L. Smetana, Wolker (13. Urban, 69. Šmída) Kolařík, R. Sodomka, Pavel Sodomka, Komínek (46. M. Skalník) P. Smetana, Trojánek. Líšeň: Zádrapa (46. Kubica) Ovčačík, Fousek, Široký, Drábek (71. Matoušek) Sedlák, Nosko, Kunc, Vávra Milotínský (81. Walla), Omelchenko. Nejlepší hráči: Omelchenko, Široký, Sedlák.

PELHŘIMOV ROSICE 3:2

Úvod utkání byl z obou stran ve znamení nepřesností, nervozity a nefotbalovosti. Postupem času se hra začala zlepšovat a především domácí se prosazovali do šancí. V 21. minutě se Pelhřimov zaslouženě chopil vedení, když sražení nejlepšího hráče utkání Lišky potrestal ze značky pokutového kopu Niederle. Do konce poločasu se dočkali i hosté, penaltu proměnil kanonýr Malata. Po změně stran Pelhřimovští zabojovali a Liška ve 47. minutě po povedené samostatné akci Krtka v zakončení nezaváhal. Za sedm minut se skóre měnilo opět zásluhou Lišky, který z podobné pozice sám proti gólmanovi vstřelil vítěznou branku utkání. Rosice se dočkaly alespoň snížení, to zařídil chytrou tečí Chlup.

„Jsem spokojený, protože se nám podařilo porazit favorita utkání, respektive celé soutěže. Hráli jsme zodpovědně, kromě penalty a zbytečné druhé branky jsme hosty do ničeho nepustili a zaslouženě jsme zvítězili," ohodnotil utkání trenér Pelhřimova Leoš Mittas.

Góly: 21. Niederle (PK), 47. a 54. Liška 35. Malata (PK), 71. Chlup. Rozhodčí: Miklík. ŽK: 0:1 (86. Foral). Diváci: 250. Poločas: 1:1. Pelhřimov: Moravec Mádl, Čížek, Sládok, Naniáš Benda (89. Kmoch), Niederle, Dýnek, Homolka (74. Bartoň) Liška (82. Starý), Krtek. Rosice: Balčirák Oprchal, Huška, Klusák, Vítámvás Těžký (60. Chlup), Lang (78. Selinger), Polák (58. Šauer), Pšíkal (81. Foral) Malata, Živný. Nejlepší hráči: Liška, Niederle Malata.

V. MEZIŘÍČÍ TASOVICE 0:1

Ve Velkém Meziříčí se začalo zostra. Po rohu hlavičkoval do černého hostující Krátký, Invaldův reflex byl proti. Ze stejné situace na druhé straně šlo trknutí Simra nad. Ve 13. minutě hostující Švarc pálil těsně vedle tyčky. Hned po něm se stejný kousek povedl u opačné branky Krejčímu. Ve 26. minutě zahráli Tasovičtí nacvičené autové vhazování do vápna, kde míč prodloužil za sebe hlavou Horáček na volného Mičku a ten nekompromisním důrazem propálil balon do brány, 0:1. Domácí nadále hrozili, ale Švarc je málem potopil, když z 25 metrů orazítkoval břevno.

V 50. minutě Šimáček vykopl míč letící do brány, když Švarc dokázal obejít Invalda a následně střílel do odkryté svatyně. Meziříčí si poté vypracovalo tři slibné možnosti. Patrik Mucha, Caha ani Pokorný ale mezi tři tyče nezamířili. „Hosté jasně dominovali v prvním poločase. Na jejich standardky jsme se pečlivě připravovali, přesto jsme inkasovali zbytečný gól. Ve druhé půli jsme přidali, ale na kombinaci a finální přihrávce je prostě znát, že chybí šest hráčů ze základu," pokrčil rameny trenér Libor Smejkal starší.

Gól: 27. Mička. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 3:4. Diváci: 310. Poločas: 0:0. V. Meziříčí: Invald Bradáč, P. Mucha, Šimáček, Bouček Vyskočil, Souček, Krejčí, Ráček (60. Pokorný), Caha Simr (76. Beran). Tasovice: Fukal Mička, Krátký, Blahoudek, Šrámek, Horáček, Paul (85. Hověz), Juhaňák, Helebrant, Czucz (79. Čermák), Švarc. Nejlepší hráči: Krejčí Czucz, Švarc.

SLAVOJ POLNÁ HODONÍN 1:0

První poločas měli ve své moci hosté, kteří byli daleko nebezpečnější než Slavoj. Po čtvrt hodině hry pálil Reška těsně vedle tyčky a v další šanci neuspěl Pospiš. Polná si koledovala, ale Hodonín pohrdl i tou největší možností skórovat. Po úniku hostujícího Šturna zatáhl za záchranou brzdu Skočdopole a kopala se penalta, kterou ovšem Reškovi brankář Polné chytil.

Na začátku druhé půlky domácí přežili i šanci Drápala, a pak začali zatápět pod kotel. Jenže Šuta ani Klíma gólmana Petráše nepřekonali. Až v 56. minutě se Šuta prosadil, když proměnil pokutový kop. Čtvrt hodiny před koncem uvolnil Šuta Vokouna, kterého před vápnem „sestřelil" Petráš a dostal červenou. Hodonín dohrával zápas v oslabení a na vyrovnání už neměl síly.

Gól: 56. Šuta (PK). Rozhodčí: Páral. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (76. Petráš). Diváci: 160. Poločas 0:0. Slavoj Polná: Skočdopole Bambula, Pražák, Urbánek, Caha Fadrný, Šuta, Oberreiter, Klíma (88. Holub) Kaplan, Vokoun. Hodonín: Petráš Ondryáš, Polák, J. Maršálek (78. Navrátil), Šturma (58. Koryčánek) Drápal (82. Kyselka), Pospiš (65. H. Maršálek), Přikryl, Novotný Reška, Spazier. Nejlepší hráči: Skočdopole, Caha Petráš.

BLANSKO ST. ŘÍŠE 1:0

Od začátku se hrál vyrovnaný zápas slabé úrovně a první poločas byl takřka bez šancí. V tom druhém se přece jen před oběma brankami začalo něco dít, ale fotbalem se diváci příliš nebavili. Stará Říše si vytvořila dvě solidní příležitosti, jenže Váchův pokus po závaru vykopl jeden z domácích hráčů z brankové čáry, a hlavička Radka Pokorného po rohovém kopu mířila do připraveného gólmana Blanska. To vystřelilo na Neumanovu branku za celé utkání dohromady dvakrát, a druhý pokus znamenal tři body. Neuman na famózní střelu Koudelky do šibenice z rohu vápna neměl nárok.

Gól: 81. Koudelka. Rozhodčí: Gloser. ŽK: 3:3. Diváci: 260. Poločas 0:0. Blansko: Juran Gromský, Müller, Čoupek, Šplíchal M. Skoupý (46. Pospíšil), T. Zouhar, Nečas (C), Buchta (61. Hansl) Trtílek (89. Martin Pokorný), Koudelka (88. Hepp). Stará Říše: Neuman Bartoš, Dvořák, Kadlec, Príborský Vodáček, Tichánek, Vácha, Rygl (72. Kratochvíl) Osumanu, Brnický (68. R. Pokorný). Nejlepší hráči: Koudelka Kadlec, Dvořák.

Ostatní výsledky: Napajedla Bystrc 2:0 (1:0), Uherský Brod Vyškov 0:4 (0:2).

16. Bohunice 18 3 4 11 20:38 13

Příští kolo: Tasovice SLAVOJ POLNÁ, Hodonín Bohunice, BYSTŘICE Blansko, ST. ŘÍŠE Uh. Brod, Vyškov Napajedla, Bystrc PELHŘIMOV, Rosice VRCHOVINA, Líšeň V. MEZIŘÍČÍ.