BYSTŘICE B - ŠEBKOVICE 1:2

Bystřice nechala v úvodu Šebkovice kombinovat a po špatné rozehrávce Radka Horáka ji za to potrestal Chytra. Poté se hra a následně i skóre vyrovnalo. Po ose Marek Svoboda, Zdeněk Sklenář zužitkoval parádní pas Čech. Zbytek půle se dohrál bez šancí. V té druhé měli domácí více ze hry, byli častěji na balonu, Šebkovice hrozily z brejků. Po jednom z nich fauloval ve vápně Špatka a Rygl z pokutového kopu vrátil vedení na šebkovickou stranu. Bystřice se nevzdala a začala svého soupeře svírat. V 80. minutě vyvrcholil tlak domácích faulem na Königa, penaltu však Čechovi brankář Kořínek lapil. „Viděl bych to na remízový zápas. V závěru už jsme z tlaku nic nevytěžili, je to škoda," mrzelo bystřického kouče Jiřího Dejnožku.

Góly: 27. Čech 9. M. Chytra, 59. Rygl (PK). Rozhodčí: Bílek. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Bystřice B: Mrňous R. Horák (73. Prüger), Korbička, Špatka, Marek Svoboda Z. Sklenář, Urbánek, König, O. Hájek Zítka (46. M. Horák), Čech.

ŠTĚPÁNOV - V. BÍTEŠ 3:6

Domácí lodivod Ivo Jílek se tentokrát postavil jen před lavičku, protože už mohl počítat s brankářem Kubíčkem. Ten si však svůj návrat určitě představoval jinak. Do 23. minuty totiž inkasoval hned třikrát a stejný příděl ho ještě čekal. Ve střelecké pohodě se nacházející Pohl, jenž rozvlnil síť ve všech sedmi jarních zápasech Velké Bíteše, v nichž nasázel úctyhodných 14 branek, si totiž podruhé během odvet otevřel střelnici a skóroval hned čtyřikrát. Štěpánov se sice snažil, snížil z 0:3 na 2:3, ale byl stále o krok až dva pozadu. V 55. minutě korigoval výsledek z penalty Kovalchuk na 3:4, ale výhodu pokutového kopu dostali v 67. minutě i hosté a Pohl definitivně rozhodl.

Góly: 38. Ludvík, 49. Samek, 55. Kovalchuk (PK) 9., 20., 52. a 67. Pohl (čtvrtý z PK), 23. Čech, 84. Hemala. Rozhodčí: Petrlík. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 1:3. Štěpánov: Kubíček O. Hrubeš, Brázda, Sedláček, Novák Kovalchuk, Samek (83. R. Jílek), Kutnyk (72. D. Kintr) Ludvík, Fiala (86. Hanák), Jan Veselský. V. Bíteš: M. Pelán O. Švanda, Suchý, Jelínek, T. Pelán Mrňa, Hřebíček (46. Loup) Hemala, Čech (79. M. Švanda), Gašpár Pohl (85. Paprskář).

RADOSTÍN N. O. - DUKOVANY 2:4

Dukovany udeřily už ve 40 vteřině, kdy se po zbytečném faulu trefil z 35 metrů Koníř. „Z takovéto dálky bychom inkasovat neměli," posteskl si trenér Vladimír Šíma.

Brankář Dupal si napravil reputaci z pokutového kopu, kterým v 17. minutě vyrovnal. Hostům se po chvíli zranil brankář Boreš a na jeho místo musel hráč z lavičky Pislcajt.

Domácí byli mírně lepší, šance Tomana však v síti neskončila.

Druhou půli ovlivnil rychlý gól Černého na 1:2. Radostín se vrátil do hry, opět mohl skórovat, ale místo toho inkasoval. S bleskovou odpovědí přispěchal Kovář, ale víc už on, ani jeho spoluhráči nestihli. To Dukovany ještě nastřelily břevno a zvýšily střídajícím Železníkem na konečných 2:4. „Herně to dnes nebylo podle mých představ. Zahodili jsme spoustu šancí, jsem zklamán," netajil se Šíma.

Góly: 17. Dupal (PK), 74. Kovář 1. Koníř, 50. Černý, 73. Hron, 82. Železník. Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 1:2. Diváci: 85. Poločas: 1:1. Radostín n. O.: Dupal J. Večeřa, P. Dvořák, J. Kozel Oulehla, Fabík, Kovář, Fňukal Berka (68. Císař), L. Dvořák (60. Kohout), Toman.

KŘOVÍ - STONAŘOV 5:1

O výsledku zápasu napověděl rychlý nástup Křoví, které už v 9. minutě vedlo po brankách Lukáše Němce a Kaliny 2:0. První jmenovaný se prosadil po přihrávce bratra Martina a Kalina skóroval po dlouhém autu a pasu od Polláka. Křoví se následně uklidnilo a ani jeden z týmů se nikam nehnal. Hrálo se převážně mezi šestnáctkami.

Změnu nepřinesla ani druhá půle, branky však padaly a to hlavně do sítě posledního celku tabulky. Na gól Tichého navázali Pollák s Kašparem, 5:0. Zasloužený čestný úspěch Stonařova přišel až v závěru, kdy se prosadil Sobotka. „Zápas měl skončit tak 3:1. Konečný rozdíl ve skóre je nezasloužený," uznal domácí lodivod Lukáš Midrla.

Góly: 3. L. Němec, 9. Kalina, 56. Tichý, 60. Pollák, 76. Kašpar 87. Sobotka. Rozhodčí: Krymová. ŽK: 1:2. Diváci: 66. Poločas: 2:0. Křoví: Sára Beránek, Tichý, Kalvoda, Roštinský Chlup, Kalina, Pollák, Šustáček L. Němec (66. Kašpar), M. Němec.

MĚŘÍN - RAPOTICE 1:1

V Měříně byl k vidění zápas dvou rozdílných poločasů. Zatímco Rapotice sázely celých 90 minut na „prešovský beton" a nakopávané míče na zkušené útočníky, výkon domácích šel po přestávce prudce nahoru. To už ale prohrávali, protože po jednom z dlouhých míčů skóroval Petr Matoušek. „V první půli jsme hráli hrozně, za ten výkon jsme si obrat nezasloužili, byli jsme špatní," sypal si popel na hlavu hrající kouč Karel Kružík. Jeho tým se dočkal alespoň vyrovnání. Přetažený balon po rohu Robotky vrátil Sýkora v hlavičkované přes vápno zpět na nabíhajícího Robotku a ten vyrovnal. „Šlo o trochu šťastný gól," řekl hrající trenér Karel Kružík a dodal: „Remíza je zasloužená."

Góly: 68. Robotka 33. P. Matoušek. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 0:2. Diváci: 105. Poločas: 0:1. Měřín: Sysel Jonáš, Kružík, J. Procházka Láznička (70. V. Procházka), Hrůza (60. Sýkora), Doležal, Šoukal M. Hladík, Robotka Körber (83. Matoušek).

MORAVEC - RAD. SVRATKA 1:0

Derby přilákalo do hlediště tři stovky diváků. Ty na začátku sledovaly dvě velké zahozené šance domácích. Poté se nadechla i Radešínka a její snaha vyvrcholila ve 25. minutě, kdy sudí odpískal ve vápně faul po hraní vysokou nohou Červinky. Plhalovu penaltu však brankář Pokorný vystihl.

Po přestávce mohly skórovat obě strany, gólu se nakonec dočkal Moravec a utnul sérii tří porážek v řade. V 78. minutě totiž Martin Černý kolmicí vysunul Kováře a ten po kličce brankáři skóroval do prázdné brány. „Z mého hlediska šlo o vyrovnaný zápas. Šance byly na obou stranách, asi jsme si jich vytvořili víc, ale soupeř zase nedal penaltu. Zápas se hrál v takových vlnách," řekl domácí kormidelník Luboš Tulis. „Na každý mančaft občas přijde krize, potýkáme se teď se sestavou, za výhru jsme pochopitelně hrozně rádi," doplnil.

Ve vyhrocené koncovce udělil rozhodčí v rozmezí dvou minut dvě slepené žluté karty Pekárkovi, jenž dvakrát zbytečně vrazil do protihráčů.

Gól: 79. Kovář. Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (86. Pekárek). Diváci: 300. Poločas: 1:0. Moravec: Pokorný Juračka, Smolík, Slavíček, F. Kudiovský Tulis (83. Hladík), R. Toufar (86. Hanák), M. Černý, Kovář Červinka, P. Kudiovský. Rad. Svratka: Petr Havránek, Janů, Novák, M. Šacl, Dostál (58. V. Šacl), Z. Starý, Mužátko, Pekárek, Plhal, Dvořák (68. Jandourek).