Rezerva FC Žďas se po sérii proher vzchopila a v Nových Syrovicích dokázala vybojovat bod. Svěřence Vítězslava Machatky přesto na jaře čekají těžké záchranářské boje.

VRCHOVINA B – HERÁLEC 3:0

Velice kvalitní fotbalovou podívanou s patřičným nábojem nabídlo sobotní derby divákům v Novém Městě na Moravě. Především v první půli to byla z obou stran solidní partie, v níž měli mírně navrch domácí. Ti také měli více šancí, za Tichým během prvních pětačtyřiceti minut hned třikrát zvonila branková konstrukce. Skóre utkání otevřel Žák, když dorazil střelu Petra Follprechta. Za hosty hrozil nejvíce útočník Uchytil, ale pořádnou gólovou šanci si Herálec nevypracoval. „Naše poločasové vedení bylo zcela zasloužené, mohlo být i vyšší,“ podotkl kouč juniorky Vrchoviny Karel Havlík.

Po změně stran byla k vidění přece jenom vyrovnanější partie, gólově se však opět prosadili pouze domácí. V 64. minutě zahrával Skryja přímý kop z dobrých pětatřiceti metrů, který poslal přímo na branku soupeře. Gólman Tichý situaci neuvěřitelně podcenil a míč jej obloukem přeletěl do sítě. „To se jen tak nevidí, aby tak vysoký gólman pustil takovou střelu,“ usmíval se kormidelník Vrchoviny. Svým druhým gólem v zápase pak Žák uzavřel skóre na konečných 3:0. „Jsem rád, že jsme podzimní část sezony úspěšně završili. Její prostředek nám příliš nevyšel, ale po pěti výhrách v řadě na závěr nakonec můžeme být docela spokojeni,“ pochvaloval si Havlík.

Góly: 41. a 69. Žák, 64. Skryja. Rozhodčí: Terber. ŽK: 4:3. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Vrchovina B: Šmída – Havelka, Mrkos, Fagula, J. Skryja – Vašíček, Pavel Sodomka, Žák, Josífek (48. Čírtek) – Polnický (59. K. Skalník), P. Follprecht (73. O. Follprecht). Herálec ZR: Tichý – Čejka (86. Myška), Škorpík, Okurka, Bureš – Hamák, Kovář, Slováček, Šusták (42. Bělský) – Uchytil, Černý.

N. SYROVICE – ŽDÁR B 2:2

Úvod se odehrával v režii hostů, kteří se ujali vedení zásluhou Maria Filippiho. Domácí kontrovali proměněnou penaltou Tomáše Langa ve 33. minutě. Ve vyrovnaném zápase se hra přelévala ze strany na stranu. V 72. minutě poslal svůj tým do vedení novosyrovický snajpr Miroslav Sosnar.

O deset minut později domácí trefili tyč a z následného protiútoku hosté vyrovnali na konečných 2:2 Henzlem. „Bylo to divácky atraktivní utkání, i díky mokrému trávníku. My jsme mohli rozhodnout chvíli před koncem, ale bohužel trefili jen tyč a hosté hned nato vyrovnali. To byl podle mého názoru rozhodující okamžik utkání. Body jsou ale pro oba týmy zasloužené,“ nechal se slyšet domácí trenér Jan Prígl.

Góly: 33. T. Lang (PK), 72. M. Sosnar – 20. M. Filippi, 83. Henzl. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 1:1. Žďár B: Hajný – Gančev, Havlík, Franěk (58. Malicki), Frieb, Musil, Jun, Trojánek, Henzl, M. Filippi, Peňáz.