VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZLATA PTÁČKOVÁ

Zlata Ptáčková / Žďárský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Venkovní bazén slouží dětem

Žďár nad Sázavou – Návštěvníci Relaxačního centra ve Žďáře mají možnost využít jeho venkovní část s opalovací loučkou.

Relaxačním centrum bude v pondělí zavřeno

Žďár nad Sázavou – Relaxační centrum ve Žďáře nad Sázavou budu čtvrté červnové pondělí zet prázdnotou.

Dětský pavilon nemocnice je připraven ke zbourání

Nové Město na Moravě – Stávající dětské oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě je připraveno na svoje bourání.

Ve Městě plánují úpravy učeben v základních školách za 54 milionů

Nové Město na Moravě – Dvě rozsáhlé akce v oblasti školství plánují v Novém Městě na Moravě. Předpokládané náklady na ně by se měly vyšplhat na 54,3 miliony korun bez DPH.

Staneme se centrem tlakového lití zinku, říká jednatel Hettichu ČR

Žďár nad Sázavou – Společnost Hettich má celkem 38 poboček a více než 100 zastoupení po celém světě. Výrobní podniky jsou ale jen v Německu, Španělsku, USA, Číně, Indii a v České republice, právě ve Žďáře nad Sázavou. A žďárský podnik, který zaměstnává zhruba 650 lidí, čekají změny.

Ve školách a školkách bude o panovat čilý stavební ruch

Žďársko – Ruch ve školách či školkách na Žďársku neutichne ani v červenci a srpnu. Žáky jen nahradí dělníci. Nejenom žďárská radnice investuje do oprav a rekonstrukcí miliony korun.

Voda v Domanínském rybníku není vhodná ke koupání, varují hygienici

Vysočina – Voda v některých přírodních koupalištích na Vysočině už není podle hygieniků vhodná ke koupání. Tyká se to zvláště Domanínského rybníka na Žďársku a zhoršenou jakost má také vodní nádrž Sedlice na Pelhřimovsku.

Svratecké Valkýry dělají radost dětem i dospělým už téměř pět let

Svratka – Na podzim tomu bude pět let. Tak dlouho funguje ve Svratce spolek s netradičním názvem Svratecké Valkýry. V nejmenším městě na Žďársku pořádají i jedenáct akcí za rok a na dalších vypomáhají.

První vojnoměstecký křemenáč byl nalezen. Houbař dostane odměnu

Vojnův Městec – Soutěž o prvního křemenáče, která se už tradičně koná ve Vojnově Městci, má svého vítěze. Do hostince U Malivánků jej donesl šaman.

V sobotu otevřou areál firmy Tokoz

Žďár nad Sázavou – Na Den otevřených dveří se chystají ve firmě Tokoz ve Žďáře. Tentokráte s kapkou adrenalinu, o kterou se postarají zkušení cyklotrialisté.

Strongman Svoboda utáhne kamion a rád zvedá betonové koule

Žďár nad Sázavou – Zvládá disciplíny, které jsou nejenom zkouškou vůle, ale také možností lidského těla. Profesionální strongman Lukáš Svoboda ze Žďáru nad Sázavou tahá kamiony nebo zvedá těžké věci, mimo jiné betonové koule o hmotnosti 160 kilogramů.

Děti pobavil pohádkový les, šermíři i jezdec na koni

Žďár nad Sázavou 18. června – Naučná stezka kolem Konventského rybníka ve Žďáře nad Sázavou se na nedělní odpoledne proměnila v pohádku.

Řidič auta se střetl s cyklistou

Osová Bítýška – Do nemocnice v Novém Městě na Moravě musel být převezen k ošetření čtyřiapadesátiletý cyklista. Zranění utrpěl po střetu s vozidlem.

Silní muži obsadí areál u Pilské nádrže

Žďár nad Sázavou – Nejsilnější muži nejen z České republiky míří do Žďáru nad Sázavou. Divákům se předvedou při extrémních výkonech v netradičních disciplínách přímo v areálu u Pilské nádrže.

Račínskou lávku zdolali jak na kole, tak na trakaři

Račín – Čtyřiatřicet účastníků se snažilo na kole, či na trakaři přejet úzkou dřevěnou lávku přes rybník Jordán v Račíně na Žďársku. Ukázalo se, že to nebyl jednoduchý úkol, protože o pády do studené vody nebyla nouze. Tradiční akce přilákala na břeh rybníka desítky přihlížejících.

Žďárský Aquasys dostal půlmilionovou pokutu. Za nelegální činnost v CHKO

Žďársko – Oblastní inspektorát České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Havlíčkově Brodě úřadoval. Stavební společnosti Aquasys ve Žďáře nad Sázavou dal pokutu ve výši 520 tisíc korun za nelegální činnost v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Žďárské vrchy.

Školy na Žďársku bojují proti šikaně. I díky nové aplikaci

Žďár nad Sázavou 15. června – Již dvanáct základních či středních škol na Žďársku se zapojilo do internetového systému Nenech to být, který si bere za cíl bojovat proti šikaně a vylučování z kolektivu ve školách. Žákům a studentům umožňuje nahlásit podezřelé či agresivní chování mezi spolužáky v klidu domova. Využít jej ale mohou i rodiče.

Vloupal se do bytu a kradl

Žďár nad Sázavou – Jeden z bytů v Lesní ulici ve Žďáře nad Sázavou si vyhlédl neznámý nenechavec. Do cizího obydlí se vloupal někdy v době od středy 7. června do pondělí 12. června a odnesl si nalezené peníze.

OBRAZEM: Studenti předvedli své dovednosti přímo na náměstí

Vysočina - Náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou patřilo ve středu studentům a učitelům středních odborných škol a zemědělských škol na Vysočině.

Kamínky s příběhem zdobí ženy ze Žďárska pro dobrou věc

Žďár nad Sázavou – Kameny a skleněné láhve zdobené technikou zvanou decoupage anebo pečené sušenky Láskonky. To všechno dokáží udělat členky spolku Žena a svět ve Žďáře nad Sázavou. Navíc, část výtěžku z prodeje těchto originálních ručních výrobků poputuje na dobročinné účely.

Zastupitelé ve Velkém Meziříčí zamítli návrh na přestavbu centra města

Velké Meziříčí – Velkomeziříčské Náměstí a jeho přilehlé ulice se podle návrhu architekta Davida Mikuláška upravovat nebudou. Zastupitelé totiž odmítli Mikuláškův vítězný návrh, jenž vzešel z architektonické soutěže.

Čápi pečují o potomky, snímá je kamera

Nové Veselí – O minimálně tři své letošní potomky už se starají čápi, již hnízdí v Novém Veselí. Zájemci mohou snažení páru opeřenců sledovat prostřednictvím kamerového systému.

Lidem otevřou čistírnu odpadních vod v Bystřici

Žďársko – Objekty sloužící k výrobě pitné vody a čištění odpadních vod si budou moci prohlédnout zájemci z řad veřejnosti, ale i žáci základních škol či studenti. Dostanou tak jedinečnou příležitost se podívat do míst, kam se běžně nedostanou. 

Cestovatel Malinský překročil československé hranice, pokračuje na Oravu

Křižanov – Zatímco sobotní ráno 10. června strávil v nejvýchodněji položené obci České republiky, v Bukovci v okrese Frýdek-Místek, nyní se blíží k vodní nádrži Oravská přehrada na severu Slovenska. Cestovatel Václav Malinský pokračuje ve své dobročinné cestě s cílem získat co nejvíce finančních prostředků pro nemocnou Emičku.

Výstava nabízí pohled na život obyvatel po povýšení Žďáru na město

Žďár nad Sázavou – V duchu připomínky jednoho z významných mezníků v historie města – povýšení Žďáru na město – se nese aktuální výstava v prostorách Regionálního muzea města Žďáru nad Sázavou.

V Relaxačním centrum vymění dřevěné části saun

Žďár nad Sázavou – Návštěvníci Relaxačního centra ve Žďáře nad Sázavou musí v příštím týdnu počítat s omezeným provozem ve wellness.

Pachatel odcizil hydraulické kladivo bagru

Vatín – Hydraulické kladivo bagru Rotail se zalíbilo neznámému pachateli. Odcizil ho ve Vatíně na Žďársku v noci z úterý 6. června na středu 7. června.

Kriminalisté zadrželi v Novém Městě distributora drog

Nové Město na Moravě – V jednom z bytů v Novém Městě na Moravě zadrželi žďárští kriminalisté devatenáctiletého distributora drog. Při domovní prohlídce zajistili mimo jiné finanční hotovost, několik sáčků od marihuany a také mikrováhy a elektroniku.

Letní kina na Žďársku startují novou sezonu

Žďársko – Přestože kamenná kina často bojují o své návštěvníky, ta letní patří mezi oblíbené kratochvíle. Na Žďársku se jim daří. Ačkoliv si většina letních kin nechává svoji sezonu až na období letních prázdnin, v obcích na Bystřicku si lidé filmový příběh pod širým nebem užijí už v polovině června.

OBRAZEM: Žďárské gymnazistky si vyzkoušely malbu na venkovní zdi

Žďár nad Sázavou - Malbu na venkovní zdi nedaleko silnice I/37 si vyzkoušeli studentky Gymnázia Žďár nad Sázavou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies