VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZLATA PTÁČKOVÁ

Zlata Ptáčková / Žďárský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V novoměstské porodnici se narodila další miminka

Žďársko - Díky vstřícnosti nejen novoměstské porodnice vám na našich stránkách pravidelně „servírujeme" fotografie nejmladších obyvatel žďárského regionu. Každý týden naši spolupracovníci jezdí do porodnice a pořizují snímky nově narozených miminek.

Z Vírské přehrady spadl dělník. Pád nepřežil

Vír – Z Vírské přehrady na Bystřicku spadl v sobotu v podvečer muž. Pád do vody pod hráz do hloubky několika desítek metrů nepřežil.

Bazén otevřou lidem až odpoledne

Žďár nad Sázavou – Lidé, již jsou zvyklí zahájit svůj den cvičením, třeba plaváním v bazénu Relaxačního centra ve Žďáře nad Sázavou, najdou v pondělí dveře areálu zavřené.

Snowboardisté si poslední letošní sníh užili v centru Žďáru

Žďár nad Sázavou – „Strach samozřejmě mám, ale to k tomu patří. Ono to pak nahoře zase přejde," tvrdí snowboardačka Ába z Nového Města na Moravě. Společně s ostatními vyznavači prken se postavila na improvizovanou rampu pokrytou posledním letošním sněhem a slavila konec zimní sezóny.

Na stokilometrovou trať se vydalo devět lidí. I 63letý muž

Žďársko – Sobotní deštivé počasí provází účastníky tradiční akce ke Dni Země Neváhej a choď, při které sportovci i rodiny poznávají Žďárské vrchy.

Obyvatelé Žďáru a jeho okolí opět vyrazí na kole do práce

Žďár nad Sázavou – Již podruhé „řekl" Žďár nad Sázavou ano projektu s názvem Do práce na kole. „Do této akce je letos přihlášeno kolem padesáti osob," poznamenala Radka Remarová, komunitní koordinátorka žďárské radnice. Soutěžním měsícem je květen.

Akvaristé mají ve Žďáře kongres. Již po šestnácté

Žďár nad Sázavou – Chovatelé akvarijních rybiček nejenom z České republiky míří o tomto víkendu do Žďáru nad Sázavou. Ve městě se koná již šestnáctý ročník Akva kongresu.

Mladí házenkáři bojují o pohár ministryně školství

Vysočina - Nové Veselí a Žďár nad Sázavou hostí v těchto dnech republikové finále Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství v házené.

OBRAZEM: Východ Kanady Báře učaroval. Lidé i příroda

Žďár nad Sázavou – Zhruba dva tisíce kilometrů za čtrnáct dní stihla procestovat Barbora Augustýnová se svým manželem. Cílem jejich letní dovolené se stala východní část Kanady.

Ve Skleném nad Oslavou na Žďársku začala stavba obchvatu

Sklené nad Oslavou – Dvě desetiletí vyhlížená stavba obchvatu Skleného nad Oslavou na silnici I/37 konečně odstartovala. Řidiči musí počítat s dopravními komplikacemi.

Republikové klání v házené začíná

Nové Veselí/Žďár nad Sázavou – Šest nejlepších chlapeckých a dívčích družstev poměří své síly v házené.

Majitel lesa na Žďársku dostal pokutu 215 tisíc korun

Brťoví – Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) dala pokutu 215 tisíc korun majiteli lesa na Žďársku. Pokud nezalesní vytěžené holiny, hrozí mu další.

Firmy na Žďársku už hledají brigádníky na letní měsíce

Žďársko – „Vloni jsem byla na své první brigádě, kterou jsem si našla na internetu. Uklízela jsem kancelářské prostory. I toto léto bych si chtěla vydělat nějakou korunu, ale už ne uklízením. Mám přislíbenu práci v supermarketu. Budu doplňovat zboží," poznamenala sedmnáctiletá studentka Iveta Horňáková ze Žďáru.

Do Hamrů zajíždí nové spoje

Hamry nad Sázavou – Dva nové autobusové spoje zajíždí do Hamrů nad Sázavou.

Nejlepší házenkáři ze základních škol se sjedou na Žďársko

Nové Veselí/Žďár nad Sázavou – Sportovní haly v Novém Veselí a ve Žďáře nad Sázavou budou patřit házené. Organizátoři do nich totiž přidělili republikové finále 3. ročníku Sportovní ligy základních škol (SLZŠ) o Pohár ministryně školství v házené.

Míst ve školkách bude dost

Žďár nad Sázavou – Čtyřleté děti od roku 2017 a tříleté o rok později budou mít nárok na místo v mateřské škole. To by neměl být zádrhel, vzkazují oslovené ředitelky mateřských školek (MŠ) měst na Žďársku.

Přechod pro chodce naproti vchodu do nemocnice je bezpečnější

Nové Město na Moravě – O něco bezpečnější to mají chodci ve Žďárské ulici v Novém Městě na Moravě. Díky přebudovanému přechodu naproti vchodu do nemocnice.

Na pštrosí vejce namalovala seniorka žďárskou památku UNESCO

Žďár nad Sázavou – Jak udělat z obyčejné skořápky dekorativní velikonoční kraslici ví Václava Doležalová ze Žďáru nad Sázavou. A při své zálibě se nezalekla ani rozměrů. Mezi jejími výtvory tak nechybí kromě klasických vajec slepičích ani ta husí či pštrosí.

Oprava mostu zavřela silnici ze Žďáru do Havlíčkova Brodu

Žďársko - Kvůli generální opravě mostu přes řeku u Březinova mlýna na silnici I/19 v Hamrech nad Sázavou na Žďársku ujedou řidiči desítky kilometrů navíc.

Důležitá je tvořivost, říká Constantin Kinský v rámci nové kampaně

Žďár nad Sázavou – Osm lidí z různého společenského spektra, osm jedinečných příběhů natočených na videu. To je nová kampaň s názvem Děláme věci, které mají význam. Zapojil se do ní také šlechtic, mecenáš a finanční poradce Constantin Kinský, majitel zámku ve Žďáře nad Sázavou.

Děti bojovaly o titul železný hasič

Nové Město na Moravě – Rozhýbat těla po dlouhé zimě si přišli mladí hasiči v sobotu do Nového Města na Moravě. V tamní tělocvičně se uskutečnil první ročník juniorské soutěže TFA.

Nového ředitele stále nenašli

Žďár nad Sázavou – Zájemci o post ředitele, či ředitelky Polikliniky Žďár nad Sázavou mají stále šanci. Radnice prodloužila termín přijímání přihlášek do pátku 28. dubna do 14 hodin.

Zelenou horu čeká vlna oprav

Žďár nad Sázavou - Památku UNESCO na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou čekají rozsáhlé opravy za desítky milionů korun. „Návštěvnický provoz se budeme snažit zachovat. Samozřejmě vše bude záviset na průběhu prací. Dosud ale nebyl ani vybrán jejich dodavatel," konstatovala Lenka Houbová, kastelánka areálu zelenohorského kostela.

Klub v 9 má jarní výstavu

Žďár nad Sázavou – Hody, hody doprovody, já jsem malý zajíček… Tak se jmenuje jarní výstava uživatelů Klubu v 9, která je od začátku tohoto týdne až do soboty 15. dubna k vidění v prostorách oddělení pro dospělé Knihovny Matěje Josefa Sychry ve Žďáře nad Sázavou.

Dobročinný secondhand ve Žďáře otevře i Václav Upír Krejčí

Žďár nad Sázavou – Textil, boty, hračky, látky a spoustu dalších věcí si můžete koupit v novém obchodě, který bude ve středu 5. dubna otevřen v prostorách obchodního domu Trend (Žďas) na náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou. Nákupem navíc podpoříte konkrétní dětský domov, ústav sociální péče, či domov důchodců.

Sochař Radovan Živný: Rád zkouším nové věci

Žďár nad Sázavou /ROZHOVOR/ - Přestože umělec, sochař, cestovatel a žďárský rodák Radovan Živný žije převážnou část roku v Portugalsku, na Žďár nad Sázavou nezapomíná. Loni měl ve městě výstavu s názvem 100 let poté, a nyní chystá další.

V nemocnici podstoupilo screening 600 těhotných žen

Nové Město na Moravě – Stovky těhotných žen na Žďársku podstoupí ročně screening Downova syndromu a některých dalších chromozomálních vad plodu v Nemocnici v Nové Městě na Moravě. Za vyšetření si platí.

Za sanaci staré ekologické zátěže zaplatila firma Tokoz 9,7 milionu korun

Žďár nad Sázavou - Na více než 9,7 milionu korun vyšla žďárskou firmu Tokoz sanace staré ekologické zátěže.

Pejskaři z města chtějí šetřit. Nejeden pes žije na cizí účet

Žďársko - „Mám dvě fenky jorkšírského teriéra. Měla bych za ně žďárské radnici platit téměř tři tisíce korun za rok. Což mi přijde hodně. Takže jsem svoje holky přihlásila k dědečkovi na vsi. Je to tam výrazně levnější," nechala se slyšet třicetiletá Veronika ze Žďáru.

Kriminalisté dopadli muže, který loupil v bance v Měříně

Měřín – Muže, který má na svědomí loupežné přepadení pobočky finančního ústavu v Měříně, dopadli kriminalisté v Praze.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies