VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZLATA PTÁČKOVÁ

Zlata Ptáčková / Žďárský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Tanečníci se ve Žďáře utkají ve street dance i hip hopu

Žďár nad Sázavou - Největší špičky street dance a také hip hopu se sjedou příští víkend do Žďáru nad Sázavou. V kulturním domě se v sobotu 1. dubna koná již šestý ročník celostátní nepostupové taneční soutěže pro všechny amatérské i profesionální taneční kolektivy s názvem The best dance cup.

Ve firmách je jedovatá voda i půda

Žďársko - První brněnská strojírna ve Velké Bíteši, Tokoz ve Žďáře nad Sázavou a také Mars Svratka. To jsou podle informací České inspekce životního prostředí (ČIŽP) tři lokality na Žďársku, ve kterých momentálně probíhají sanace starých ekologických zátěží.

Na nádraží ve Žďáře bylo otevřeno první P Cafe bistro

Žďár nad Sázavou - Ve výpravní budově vlakového nádraží ve Žďáře nad Sázavou bylo otevřeno první P Cafe bistro. Cestující si v něm mohou zakoupit velkou část sortimentu klasického P Cafe, které sídlí na žďárském náměstí Republiky. „Tentokráte ale jako takeaway, tedy s sebou," uvedl za marketing P Cafe Mirko Tomášek.

Školní dechový orchestr chce koncertem udělat propagaci hře na žesťové nástroje

Žďár nad Sázavou - Čtyřicet let. Tak dlouho už funguje dechový orchestr při Základní umělecké škole (ZUŠ) Františka Drdly ve Žďáře nad Sázavou. Těleso se potýká s nedostatkem hráčů na žesťové nástroje. Popularita těchto hudebních nástrojů totiž mezi mládeží všeobecně poměrně dramaticky klesá.

Na Horáckém džbánku poprvé zahraje kapela z Rakouska

Žďár nad Sázavou - Vstupenky na 35. ročník hudebního festivalu Horácký džbánek 2017 jsou k mání. Pro znalce je to už tradiční svátek folkové a country hudby, který se koná na prvním nádvoří zámku rodiny Kinských ve Žďáře nad Sázavou. Letos to bude v pátek 18. srpna a sobotu 19. srpna.

Ve Žďáře vzniká fotoklub. Bude se jmenovat Vysočina

Žďár nad Sázavou - Nový fotoklub s názvem Vysočina právě ve Žďáře zakládají amatérští fotografové Antonín Vystrčil a Pavel Juráček. „Ve Žďáře fotoklub není. Chtěli jsme to změnit, a tak jsme se rozhodli a klub založili," řekl Antonín Vystrčil ze Žďáru. „Rádi bychom pozvali další nadšence pro fotografování, aby se stali jeho členy," dodal Vystrčil.

Pytláka s kuší se policistům stále nepodařilo chytit

Žďársko - Pytlák, který loni v červenci v lese v katastru Řečice na Novoměstsku pytlačil pomocí šípu z luku, či kuše, uniká spravedlnosti. Spáchal trestný čin pytláctví, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Guláš si v nádražní restauraci nedáte, hledá se provozovatel

Žďár nad Sázavou - „Nádražní budova ve Žďáře je opravená, to je v pořádku. Ale jedna důležitá věc mi tu prostě chybí. Možnost teplého občerstvení," poznamenal pětapadesátiletý Jaroslav Pejchal z Brna.

Lyžařské areály: Teď už zavíráme

Vysočina – Nadcházející víkend udělá pomyslnou tečku za lyžařskou sezonou i na sjezdovkách na Žďársku, které dosud fungují. Například také hojně navštěvovaná sjezdovka na Křemešníku na Pelhřimovsku už provoz ukončila první březnový víkend.

Lidé dluží městům miliony

Žďársko - Neplatíš, nebydlíš! Takový způsobem se rozhodli postupovat vůči dlužníkům na nájemném v městských bytech radní ve Žďáře nad Sázavou. „Letos byly exekučně vyklizeny už dva byty. Další dva nájemci na exekuční vyklizení nečekali a raději užívané byty vyklidili sami. Aktuálně máme podaných několik dalších žalob a návrhů na provedení exekučního vyklizení bytu," potvrdila Lenka Milfajtová z majetkoprávního odboru žďárského městského úřadu.

Děti budou spát v knihovně. Čeká je i tajný noční výlet

Žďár nad Sázavou – Divadlo, soutěže, tajný noční výlet anebo četba. To vše čeká na děti, které se přihlásily na tradiční pohádkové nocování v Knihovně Matěje Josefa Sychry ve Žďáře nad Sázavou.

Dárců krve jsou na Žďársku tisíce. Více je mužů než žen

Nové Město na Moravě - Ročně 200 až 250 nových dárců krve registrují v hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě. Prvodárci se hlásí bez jakéhokoliv organizovaného přesvědčování. „Poslední roky jsme nedělali žádné nábory, neboť máme dostatečnou dárcovskou základnu," poznamenal tiskový mluvčí Nemocnice Nové Město na Moravě Petr Hladík.

V bazénu se bude závodit

Žďár nad Sázavou - Návštěvníci Relaxačního centra ve Žďáře nad Sázavou musí tuto sobotu 11. března počítat s omezením provozu v bazénové části. 

Vůz řídila bez oprávnění

Žďár nad Sázavou - Bez řidičského průkazu usedla za volant pětačtyřicetiletá žena ze Žďárska. Policisté ji v osobním automobilu Volkswagen zastavili v pondělí kolem půl jedné odpoledne na žďárském náměstí Republiky.

V novoměstské porodnici se narodilo šest miminek

Díky vstřícnosti nejen novoměstské porodnice vám na našich stránkách pravidelně „servírujeme" fotografie nejmladších obyvatel žďárského regionu. Každý týden naši spolupracovníci jezdí do porodnice a pořizují snímky nově narozených miminek.

Panama je pro mě opravdu osudové místo

Žďár nad Sázavou - Život operního pěvce Jakuba Pustiny je, jak sám říká, z velké části pouze cestování. Samozřejmě nebyl všude, ale měl možnost zpívat různě po Evropě, dále v Americe, Austrálii, Číně nebo na Novém Zélandu. „Mnoho lidí si myslí, že si jen tak po večerech chodíme prozpěvovat, ale je to práce na celý úvazek a na celý den i noc! U nás doma je prostě vše podřízeno mé kondici, zdraví a hlasu. Za to moc obdivuji svoji manželku, protože je skvělou ženou a mojí oporou ve všech situacích. A věřte, že život s operním pěvcem je někdy pěkné peklo," připouští Jakub Pustina.

Dva železniční přejezdy na trati Žďár nad Sázavou - Tišnov budou bezpečnější

Žďár nad Sázavou – Na zhruba jedenáct milionů korun přijde modernizace dvou přejezdů na železniční trati číslo 251 mezi Žďárem nad Sázavou a Tišnovem. K rekonstrukčním a opravným pracím dojde letos.

Oblastní charita ve Žďáře nad Sázavou sbírala propisky, získají je děti v Africe

Žďár nad Sázavou – Celou krabici od papírů do tiskárny se podařilo naplnit funkčními propiskami. V příštím týdnu poputují v kufru do Afriky.

Muž se v opilosti dobýval do bytu, policisté ho následně převezli na záchytku

Bystřice nad Pernštejnem – Na protialkoholní záchytné stanici skončilv neděli 19. února dvaačtyřicetiletý muž.

Z původních tří tisíc bytů zůstalo v majetku Žďáru nad Sázavou nyní pouze 679

Vysočina – Několik vln privatizace má za sebou Žďár nad Sázavou. Z původních zhruba tří tisíc bytů v majetku města zůstalo nyní 679. Oproti tomu v Bystřici nad Pernštejnem své bytové domy v minulosti neprivatizovali.

Muž usedl za volant posilněn alkoholem. Havaroval, škoda je 220 tisíc korun

Velká Bíteš – Pod vlivem alkoholu usedl za volant škodovky jednapadesátilý muž, následně způsobil dopravní nehodu.

Po zmenšené železnici v Meziříčí se prohání Pomeranč, Bardotka anebo Prasátko

Velké Meziříčí – „Dobrý den, přistoupili nám. Máte jízdenky? Á, máme tu problém…" ozve se za zády rodiny Lundovy. Naštěstí byly hlavou rodiny lístky z tvrdého kartonového papíru nalezeny v peněžence a předány průvodčímu v modré železničářské uniformě. Ten je vzápětí kleštičkami proštípne.

O změnu příjmení žádalo vloni ve Žďáře deset lidí

Žďársko - Žádostí o změnu jména či příjmení neřeší matriky na Žďársku často, přesto i v loňském roce takového případy evidují.

Ve Spektru podstoupilo test na HIV a žloutenku 14 osob

Žďár nad Sázavou - Celkem čtrnáct osob využilo v loňském roce možnosti se nechat zdarma a anonymně otestovat na HIV a hepatitidu typu B a C v prostorách Spektra Kontaktního a poradenského centra v oblasti drogové problematiky ve Žďáře nad Sázavou. Provedeno bylo 39 testů.

Míst v domovech pro seniory je málo, začnou se stavět nové

Žďársko – Volná místa pro seniory v domovech? V tuto chvíli žádná, zní ze Sociálních služeb města Žďáru nad Sázavou. Žádostí o přijetí jsou ovšem v pořadníku desítky.

Nad hlavami dětí létala sova

Žďár nad Sázavou - „Hladila jsem si ježka a hada," říká s nadšením v hlase tříletá Justýnka. Navštěvuje Mateřskou školu (MŠ) Srdíčko ve Žďáře nad Sázavou.

Lidé si na chodnících lámou nohy, ale odškodnění nežádají

Vysočina - Zdravotníci v Kraji Vysočina už v letošní zimě evidují desítky úrazů, které si lidé způsobili na zledovatělých chodnících. Žádostí o odškodnění ale vyřizovaly radnice měst v okrese Žďár nad Sázavou jen minimum.

Městské lázně si užijí i v noci

Nové Město na Moravě - Svátek svatého Valentýna i s nočním koupáním si užijí tento týden návštěvníci Městských lázní v Novém Městě na Moravě.

Na žďárském zámku chystají soutěž

Žďár nad Sázavou – Baterka, kompas a mapa. To jsou tři věci, které budete nutně potřebovat při večerním dobrodružném putování po tehdejším klášteře ve Žďáře nad Sázavou.

Ve škole staví zahradu i s hmyzím hotelem

Nová Ves u Nového Města na Moravě - Přírodní zahrady s domečky pro ježky nebo hmyzím hotelem se dočkají děti ze Základní školy a Mateřské školy v Nové Vsi u Nového Města na Moravě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies