VYBERTE SI REGION

LENKA MAŠOVÁ

Lenka Mašová / Žďárský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Parkoviště má zklidnit chaos před školami, vznikne v létě

Bystřice nad Pernštejnem – Třicet nových parkovacích míst vznikne v lokalitě kolem základní školy, gymnázia, mateřské školy a základní umělecké školy v Nádražní ulici. Dopravní situace se tam stává neúnosnou.

Kino bude promítat do konce ledna, pak začne přestavba

Žďár nad Sázavou – Se začátkem února se z důvodu rekonstrukce interiéru pro návštěvníky uzavře Kino Vysočina. Práce mají být podle vedení žďárské radnice dokončeny nejpozději do konce května.

Senior odevzdal policistům tři ostré náboje

Žďár nad Sázavou – Celkem tři kusy ostrých nábojů ráží 7,65 a 9 milimetrů přinesl policistům žďárského obvodního oddělení osmašedesátiletý muž.

Obsazená průmyslová zóna nahrává obchvatu Bystřice

Bystřice nad Pernštejnem – Takzvané severojižní propojení, respektive jeho část, se znovu dostalo na pořad dne v souvislosti s budováním nové komunikace v průmyslové zóně. V rámci propojení má dojít k výstavbě obchvatu Bystřice – krajská silnice by spojila „devatenáctku" od zahrádkářské kolonie u Domanínku kolem průmyslové zóny se silnicí II/357.

Bystřickým seniorům opravují dalších osm bytů

Bystřice nad Pernštejnem – Dalších osm bytů v domě s pečovatelskou službou v Hornické ulici začali opravovat v Bystřici.

O Tříkrálové sbírce: Radost mají dárci i obdarovaní

Žďársko - Do neděle 15. ledna probíhá Tříkrálová sbírka, kterou už po sedmnácté pořádá Charita ČR. Ve žďárském okrese sbírku zajišťuje Oblastní charita Žďár nad Sázavou. Její ředitelka Jana Zelená mimo jiné objasnila potřebnost financí, které poté charita využije na místech, kde se těžko hledají finanční zdroje.

O značky na přání mají řidiči na Žďársku minimální zájem

Žďár nad Sázavou - Minimální zájem o státní poznávací značky na přání, které se začaly vydávat před rokem, projevili majitelé aut v okrese Žďár nad Sázavou. Nejvíce zájemců se objevilo hned ze začátku roku 2016, pak už zájem motoristů o dvě tabulky za celkem deset tisíc korun stagnoval.

Zubři hledají malé hokejisty

Bystřice nad Pernštejnem - Do celostátní náborové akce pořádané Českým svazem ledního hokeje se přihlásil i hokejový klub Zubři Bystřice.

Šofér měl přes dvě promile

Moravec - Mezi Moravcem a Jemnicí policisté v neděli odpoledne kontrolovali dvaašedesátiletého šoféra vozidla Ford Focus, které sklouzlo do příkopu.

Povolením k průzkumu skončila platnost

Vysočina - Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) by měla ukončit ve všech sedmi vytipovaných lokalitách v Česku geologický průzkum, protože s koncem roku 2016 skončila platnost povolení. Tvrdí to obce a spolky z Platformy proti hlubinnému úložišti. Platforma sdružuje 17 obcí a 11 spolků ze všech sedmi lokalit včetně Kraví hory na Bystřicku a patří do ní i iniciativa Nechceme úložiště Kraví hora.

Meziříčské muzeum vystaví svatební šaty

Velké Meziříčí - Zajímavou první výstavu letošního roku začnou v nejbližších dnech připravovat ve velkomeziříčském muzeu. Tematicky laděná výstava Svatba aneb jak šel čas kromě předmětů z muzejního depozitáře představí sběratelské kousky Nikoly Melicharové, rodačky z vesnice Petrůvky na Hrotovicku.

V Edenu skončí krejcary

Bystřice nad Pernštejnem - V turistickém centru Eden od začátku dubna přestane platit tamní speciální měna krejcary. Lidé, kterým toto platidlo zbylo z minulého roku a chtějí si jej proměnit zpět na koruny, tak mohou udělat do konce března.

Ve Svratce po čtvrt století zprovozní saunu

Svratka - Na znovuobnovení provozu sauny se mohou od začátku února těšit obyvatelé Svratky. Sauna se do svratecké základní školy vrací po více než pětadvacetileté přestávce.

Na Žďársku se i letos bude stavět, hlavně ale rekonstruovat

Žďársko - Jak se změní tvář měst v okrese Žďár nad Sázavou v roce 2017? Žďárská radnice začne s přestavbou zázemí pro fotbalisty a tenisty u stadionu na Bouchalkách, v Novém Městě na Moravě dokončí nedaleko nemocnice komunitní dům pro seniory a ve Svratce se začne rodinnými domky plnit lokalita Slunný vrch.

Křižovatku ulic Neumannova a Novoměstská čekají změny

Žďár nad Sázavou – Stavební úpravy by se měla dočkat frekventovaná křižovatka ulic Neumannova a Novoměstská, a to poté, co bude silnice v Novoměstské silnici v majetku města. V současné době je to stále ještě státní „devatenáctka", i když její přeložka byla zprovozněna už loni na podzim.

Případů chřipky přibývá, v nemocnicích zakázali návštěvy

Vysočina - Kvůli zvýšenému výskytu akutních respiračních onemocnění a chřipky jsou do odvolání zakázány návštěvy pacientů už ve čtyřech z pěti krajských nemocnic.

Koledníci opět vyrazí po domech

Žďársko - Od 1. ledna se v ulicích měst a obcí žďárského okresu opět objeví skupinky koledníků. Tříkrálová sbírka má v České republice dlouho tradici a i na Žďársku množství peněz vybraných pro potřebné lidi každoročně roste.

Na chřipku zemřeli tři lidé. Marodů přibývá i na Žďársku

Vysočina - Lidí s chřipkou a akutními respiračními onemocněními v Kraji Vysočina rychle přibývá. Na Žďársku jejich počet ještě nedosáhl hranice epidemie, přesto si nemoc již v okrese vyžádala jeden lidský život. Druhý pak na Třebíčsku, kde již byl vyhlášen stav epidemie. „Devětasedmdesátiletý pacient zemřel na chřipku na Třebíčsku, další, o dvanáct let mladší, na Žďársku," potvrdila Radka Štěpánková z Krajské hygienické stanice v Jihlavě. K oběma úmrtím došlo v průběhu minulého týdne. V posledních dnech podlehla chřipce ještě starší pacientka na Jihlavsku.

Lékaři stojí za kolegy z Města, ale další pacienty nezvládnou

Nové Město na Moravě - Za „rebelující" doktory novoměstské nemocnice se postavili jejich kolegové z ostatních krajských nemocnic. Ti se sami „spokojili" s plošným navýšením tarifních platů o deset procent.

Příchod nového roku o půlnoci oslaví jen na náměstí v Bystřici

Žďársko - Oslavy konce starého a začátku nového roku čekají o víkendu města i obce na Žďársku. Tradiční silvestrovské oslavy na náměstí s kulturním programem, půlnočním ohňostrojem a následující „diskotékou" při reprodukované hudbě mají už jenom v Bystřici. Jinde se s veřejnými oslavami postupně „přesunuli" na 1. ledna.

Nemocnice zavede směnný provoz, nemá dohodu o mzdách

Nové Město na Moravě - Směnný provoz zavede od Nového roku novoměstská nemocnice. S přibližně dvěma třetinami lékařů se totiž vedení zařízení nedohodlo na mzdách. Tarifní platy mají od nového roku vzrůst o deset procent, což se ale většině lékařů jeví jako nedostatečné. Navíc chtějí zvýšit odměny za služby.

Rybáři začali prodávat kapry

Žďár nad Sázavou - Vánoční kapry mohou od dnešního dne nakoupit lidé na několika místech Žďáru. Prodávat se budou například na náměstí nebo u některých supermarketů.

Novoměstští ortopedové provedli unikátní operaci

Nové Město na Moravě - Nejmodernější typ kloubního implantátu prstu na ruce voperovali na ortopedii v novoměstské nemocnici ženě ze Žďárska.

Za miliony korun Žďár do léta opraví interiér kina Vysočina

Žďár nad Sázavou - Žďárská radnice připravuje na příští rok rekonstrukci vnitřních prostor Kina Vysočina. Její součástí bude i výměna sedaček, vytvoření bezbariérových vstupů pro návštěvníky a rovněž rekonstrukce staré elektroinstalace.

Fanoušci biatlonu obsadili Vysočina Arenu dlouho před závodem

Nové Město na Moravě – Přesně podle pokynů pořadatelů, kteří doporučovali dostatečnou časovou rezervu, začali v sobotu kolem jedenácté hodiny plnit novoměstskou Vysočina Arenu první příznivci biatlonu.

Rozpočet ve Žďáře schválili i s úvěrem

Žďár nad Sázavou – Celkem 40 milionů korun na stavby, které chce zahájit, si chce v příštím roce vypůjčit žďárská radnice. Město tak bude mít pro rok 2017 dostatečné příjmy na pokrytí naplánovaných výdajů za 450 milionů korun. Investiční akce z této částky představují pětinu. Rozpočet města schválili zastupitelé patnácti hlasy, zatímco jedenáct zastupitelů se hlasování zdrželo.

Nejvíce hlasů lidé dali úpravě úvozové cesty v lokalitě Klafar

Žďár nad Sázavou - Čtyři z celkem šesti projektů podpořili žďárští obyvatelé v rámci takzvaného participativního rozpočtu. Na něj bude v rozpočtu na příští rok vyčleněno celkem 600 tisíc, přičemž každý ze čtyř vítězných projektů, které podávali obyvatelé Žďáru, bude podpořen 150 tisíci.

Od svatého Prokopa se večerem nesly koledy

Žďár nad Sázavou – Neseme vám noviny… rozléhalo se ve středu večer od žďárského kostela svatého Prokopa, kde se sešli lidé všeho věku, aby si již tradičně zpříjemnili adventní období zpěvem koled v rámci celorepublikové akce pořádané regionálními deníky Česko zpívá koledy.

Ze silnice se kvůli biatlonu stane parkoviště

Nové Město na Moravě - Od čtvrtka do neděle se budou muset řidiči kvůli biatlonovému Světovému poháru, na který se má podle pořadatelů vydat až 120 tisíc fanoušků, smířit s omezením dopravy na silnici I/19 mezi Žďárem a Novým Městem. Z části silnice se stane záložní parkoviště.

Nejstarší část žďárské stezky pro cyklisty čeká rekonstrukce

Žďár nad Sázavou - Zlepšit podmínky pro cyklisty ve městě se chystá žďárská radnice. Za přispění krajské dotace příští rok opraví povrch části cyklostezky vedoucí přes Žďár.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies