VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LENKA MAŠOVÁ

Lenka Mašová / Žďárský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Žďár nad Sázavou - Na šest desítek balíků ze slámy tvoří bludiště na okraji žďárského parku Farská humna. Dočasnou venkovní hernu pro děti tam vybudoval žďárský výtvarník Michal Olšiak.

Čtenáři žďárské knihovny si budou moci číst i na zahrádce restaurace

Žďár nad Sázavou – Už příští léto budou moci návštěvníci žďárské Knihovny Matěje Josefa Sychry číst nejenom přímo v čítárně, ale i na zahrádce restaurace, která se stane součástí vedlejšího Nápojového centra Fiala.

Zloděj si z garáže odnesl dvě motorové pily

Osová Bítýška – Po dosud neznámém zloději, který se z neděle na pondělí vloupal do garáže v Osové Bítýšce, pátrají meziříčští policisté.

Letní kina opět táhnou, vstupné je většinou dobrovolné

Vysočina – Mezi oblíbené prázdninové kratochvíle patří letní kino.

Do participativního rozpočtu lidé přihlásili jedenáct návrhů

Žďár nad Sázavou – Při veřejném setkání budou představeny návrhy, které obyvatelé Žďáru poslali do participativního rozpočtu na příští rok. Do něj bylo stejně jako v letošním pilotním ročníku akce vyčleněno 600 tisíc korun.

Nositelem tradic jsou letos organizátoři Malého svrateckého maratonu

Vír – V pořadí už šestým Nositelem tradic Bystřicka se stal atletický oddíl spolku Jiskra Vír, a to na udržování tradice Malého svrateckého maratonu. Ten se v sobotu 26. srpna ve Víru uskuteční už po čtyřiašedesáté.

Po Žďáře rozmístí dalších pět laviček podle přání lidí

Žďár nad Sázavou – Dalších pět laviček na přání obyvatel bude rozmístěno po Žďáře. Sešlo se celkem sedm tipů, které nyní vyhodnocuje odbor komunálních služeb z hlediska realizovatelnosti.

Nová ulice ponese název Výrobní

Bystřice nad Pernštejnem – Výrobní se bude jmenovat nová ulice v průmyslové zóně, pojmenování schválili bystřičtí zastupitelé.

Další Kinomilové se mohou hlásit do 28. září

Žďár nad Sázavou – Do 29. září se mohou hlásit zájemci ve druhém kole adopce sedaček ve žďárském Kině Vysočina, a to prostřednictvím rezervačního systému na webu kinomil.zdarns.cz.

Lidem v sídlištích se zrychlí internet a zlepší televizní signál

Bystřice nad Pernštejnem – Výstavba optické sítě začíná. V první fázi se dotkne bystřických sídlišť 1 a 2, kde obyvatelům městských bytů zajistí rychlejší internet a lepší televizní signál než stávající koaxiální kabelové rozvody. Práce začaly v prvním sídlišti, postupně se přejde do druhého, a to tak, aby celá akce skončila v únoru příštího roku.

Kopie vázy zdobí průčelí Horácké galerie, originál je na nádvoří

Nové Město na Moravě – Kopie historické kamenné vázy zdobí průčelí novoměstského zámku, ve kterém sídlí krajská Horácká galerie.

Otec dluží na svoji dceru téměř 17 tisíc korun

Žďár nad Sázavou – Šestatřicetiletému muži z Lounska sdělili policisté z obvodního oddělení ve Žďáře podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Lidé si stěžují na popíjející mládež i neukázněné pejskaře

Žďár nad Sázavou – Na opilce a nepořádek, který zůstává po různých skupinkách lidí v parku Farská humna, si stěžují žďárští obyvatelé.

Ve Veselí se v sobotu PoVeselí při dožínkách

Nové Veselí – V koulení balíků slámy či o nejlepší novoveselskou buchtu budou v sobotu 19. srpna soutěžit v Novém Veselí v rámci tradiční akce Barevné PoVeselení, která je letos koncipovaná jako tradiční dožínky.

Stavbu obchvatu Nového Veselí chce kraj zahájit do dvou let

Nové Veselí – O zahájení projektování obchvatu Nového Veselí na silnici II/353 rozhodli krajští radní.

V říjnu bude žďárská radnice prodávat 26 parcel pro řadovky

Žďár nad Sázavou – Od 2. do 30. října se mohou zájemci hlásit o celkem 26 pozemků pro stavbu řadových domků v nové ulici Barvířská, jež vznikne v rozvíjející se žďárské lokalitě Klafar. Radnice stanovila cenu za metr čtvereční stavební parcely na 1999 korun včetně DPH.

V Meziříčí vystavují unikátní fresky

Velké Meziříčí - Více než sedm set let staré fresky mohou obdivovat návštěvníci zámku ve Velkém Meziříčí.

Dendrolog lidem ve Žďáře představí plán úprav městské zeleně

Žďár nad Sázavou – S dendrologem a zahradním architektem Josefem Součkem o tom, jak by měla po revitalizaci vypadat městská zeleň ve Žďáře, mohou v úterý 8. září od 17 hodin hovořit lidé ve žďárském městském úřadu.

Cyklisté ve Žďárských vrších „vyjeli“ 280 tisíc pro dobrou věc

Žďár nad Sázavou – Celkem 280 tisíc korun je výtěžek třetího ročníku charitativní cyklojízdy Na kole dětem Žďárskými vrchy, kterou pořádá handicapovaný cyklista Aleš Wasserbauer ze Žďáru nad Sázavou.

Ve Svratce při návratu do let minulých ožili slavní filmoví hrdinové

Svratka – „Pane Hudeček, jestlipak jste nezapomněl na mého broučka? Jak bych mohl, milostivá paní…“ Takové a ještě spoustu dalších „profláknutých“ hlášek z filmů padaly ve Svratce při v pořadí již devátém Retrodnu. Program na pódiu byl letos věnován postavám oblíbených filmových hrdinů, kterých se tam vystřídalo na pět desítek. 

Řidička nedobrzdila, škoda je třicet tisíc korun

Žďár nad Sázavou – Ke kolizi dvou osobních aut Škoda Felicia a VW Golf došlo v pátek odpoledne na silnici I/19 mezi Žďárem nad Sázavou a Radňovicemi.

Děti i dospělí hádali, co bylo původním povoláním Rumcajse

Hamry nad Sázavou - Kdo nakreslil Krtka a kdo mluví Maxipsa Fíka? Co bylo původním povoláním Rumcajse, a s kterými nástroji pracoval? A proč vznikla pohádka Krtek a kalhotky? Třeba i na takové otázky v kvízu odpovídali malí, ale někdy také velcí návštěvníci hamerského Šlakhamru při další akci pro veřejnost, tentokrát zaměřené na večerníčky.

Rybník Medlov je stále plný sinic

Žďársko – Ačkoliv už v rybníku Medlov neplatí zákaz koupání, tedy nemá od hygieniků pětku, i se čtyřkou je tamní voda, kde se přemnožily sinice, ke koupání nevhodná.

Parkoviště u nádraží už není veřejné, lidé mohou parkovat u Kauflandu

Žďár nad Sázavou – Teprve se zpožděním někteří šoféři zjistili, že na nedávno zrekonstruovaném malém parkovišti u nádražní budovy už parkovat nesmí.

Opilá řidička se těžce se zranila

Žďár nad Sázavou – Na silnici I/19 mezi Radňovicemi a Žďárem ve středu večer havarovala třiadvacetiletá řidička s osobním automobilem Alfa Romeo.

Otec dluží na alimentech na syna kolem sta tisíc korun

Žďár nad Sázavou – Trestní stíhání třiačtyřicetiletého muže ze Žďárska, který byl obviněný ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy, zahájili žďárští kriminalisté.

Žďárskou kroniku je už možné na webu přečíst až do roku 1984

Žďár nad Sázavou – Až do roku 1984 nyní mohou pročítat zájemci žďárskou kroniku na webových stránkách Knihovny Matěje Josefa Sychry.

Demolice a výstavba nového mostu uzavře frekventovanou silnici

Velké Meziříčí – Úplná uzavírka silničního mostu u pošty na krajské silnici II/602 od pátku 4. srpna zkomplikuje už tak složitou dopravu ve Velkém Meziříčí. Důvodem uzavírky, jíž předcházelo vybudování takzvané technologické lávky pro inženýrské sítě, které silničním mostem pod vozovkou vedly, je demolice a stavba nového mostu přes řeku Balinku.

Nad Spělkovem v neděli zasadí dub na památku Černého partyzána

Spělkov – Vzpomínkové shromáždění věnované památce působení partyzána Josefa Serinka, jeho skupiny a tamních obyvatel v době druhé světové války, které bude spojeno se zasazením dubu, se v neděli 30. července uskuteční ve Spělkově na Novoměstsku.

Bagrista ze země vyhrábl nevybuchlý granát z války

Matějov – Munice nalezená bagristou při rekonstrukci silnice v Matějově na Žďársku ve středu před polednem zaměstnala žďárské policisty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení