VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LENKA MAŠOVÁ

Lenka Mašová / Žďárský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Léčebna na Buchtově kopci chátrá. Nedaří se ji prodat

Daňkovice - O areál někdejšího sanatoria na Buchtově kopci u Daňkovic poblíž Nového Města na Žďársku není zájem. Kraj Vysočina, který je majitelem bývalého sanatoria, se už několikrát pokoušel celý rozsáhlý objekt prodat, ale zatím neúspěšně. Areál je bez využití od roku 2012. Rada kraje tento týden schválila na nutnou údržbu objektu výdaj 1,16 milionu korun. Částka půjde na účet Nemocnice Nové Město na Moravě, pod kterou někdejší léčebna spadá.

V Bystřici shánějí do muzea staré pivní lahve

Bystřice nad Pernštejnem – Staré pivní lahve a další náležitosti spojené s historií místního pivovarnictví uvítají v bystřickém muzeu. Rádi by tam zřídili pivovarnickou expozici.

Čtyřiadvacetiletý otec dluží výživné na své tři děti

Žďár nad Sázavou – Čtyřiadvacetiletému muži ze Žďárska sdělili policisté podezření z přečinu zanedbání povinné výživy, protože řádně neplní vyživovací povinnost vůči svým třem nezletilým dětem.

Opadávající kachličky nahradí v bazénech světlemodrý plast

Bystřice nad Pernštejnem – Ještě před letní sezonou se změní bazény na bystřickém koupališti. Opadávající kachličky nahradí plast.

Bystřice usiluje o dotaci na modernizaci základních škol

Bystřice nad Pernštejnem – O evropskou dotační podporu v rámci zajištění bezbariérovosti a rovněž modernizace učeben obou základních škol požádala bystřická radnice. Dotace může činit až devadesát procent uznatelných nákladů.

Radnice by ráda restauraci oživila exponáty z muzea

Žďár nad Sázavou – Například i předměty zapůjčenými ze žďárského muzea by rádo v budoucnu „vyšperkovalo" interiér Radniční restaurace vedení žďárské radnice. Aby byla skutečně typicky žďárská.

Péče o podmáčené louky bude letos složitější

Počítky – Složitější financování letos čeká Sdružení Krajina z Počítek při péči o podmáčené louky. Sdružení se stará o přibližně 180 hektarů podmáčených luk v 52 lokalitách, loni sami pokosili asi třetinu z tohoto množství.

Šém na oživení pikáreckého golema bude možná s příchutí masa

Pikárec – Ještě pár dnů mají na to uvést do prvotřídního stavu přes tři metry vysokého golema v Pikárci na Velkomeziříčsku. Do masopustního průvodu se s ním vydají v sobotu.

První ročník žďárské fotosoutěže má vítěze

Žďár nad Sázavou - První ročník žďárské fotosoutěže Zaostřeno na Žďár 2016 zná své vítěze. Ceny převezmou při vernisáži výstavy fotografií 5. dubna v 17.30 hodin v Malé galerii ve Staré radnici.

Žďárské relaxační centrum zdraží od března vstupné

Žďár nad Sázavou - Hlouběji do kapsy od března sáhnou návštěvníci žďárského relaxačního centra. Podle vedení radnice v průměru půjde o dvacet korun navíc na jeden vstup.

Město poděkovalo Sáblíkové

Žďár nad Sázavou - K zisku dalšího titulu mistryně světa poblahopřáli zatím jen prostřednictvím dopisu rychlobruslařce Martině Sáblíkové zástupci žďárské radnice.

Chladné měsíce nahrávají očkování proti encefalitidě

Žďársko - Právě nyní je nejvhodnější čas na očkování proti nebezpečné klíšťové encefalitidě, kterou přenášejí infikovaná klíšťata. Na Žďársku jí ročně onemocní kolem dvou desítek lidí, některým po jejím prodělání zůstanou vážné zdravotní následky či trvalá invalidita. Někdy může nemoc skončit i smrtí postiženého. Žďársko patří k oblastem s takzvanými přírodními ohnisky nákazy.

Asistentů už radnice čítá šest

Žďár nad Sázavou - Šest bezpečnostních asistentů na přechodech pro chodce, kteří ve dny školního vyučování od sedmi do osmi ráno dohlížejí na bezpečnost školních dětí, aktuálně eviduje žďárská radnice.

Strážný kapr Emil je nezvěstný už čtyři roky

Vojnův Městec - Na prosekávání děr v ledu se vypravili vojnoměstečtí rybáři k rybníku V Občinách na Žďársku. Při té příležitosti zavzpomínali na legendárního kapra Emila, trofejní téměř desetikilovou a na délku více než osmdesáticentimetrovou rybu, kterou při každoročním podzimním výlovu jenom „pohladili" a zase pustili zpátky do vody. Jenže Emila už čtyři roky nikdo neviděl.

Žďárské radnici se nedaří najít nájemce Radniční restaurace

Žďár nad Sázavou - Žďárské radnici se již více než dva roky nedaří přivést zpět k životu Radniční restauraci umístěnou v historické budově Staré radnice. Provoz v ní skončil v polovině ledna 2015. Město se od té doby snaží najít nového nájemce opakovanými nabídkami pronájmu. Zájemce si má v přihlášce uvést sám výši nájemného pro svůj podnikatelský záměr.

Ve Žďáře budou lidé rozhodovat, co město postaví

Žďár nad Sázavou - I pro rok 2018 chce žďárská radnice do rozpočtu města začlenit peníze na takzvaný participativní rozpočet. O využití části peněz tak budou stejně jako letos rozhodovat obyvatelé. „Opět by v něm mělo být celkem šest set tisíc korun. Po zkušenostech ale bude maximální částka na jeden lidmi navržený projekt zvýšena z dosavadních sto padesáti na tři sta tisíc korun," informoval žďárský starosta Zdeněk Navrátil.

V nemocnicích na Vysočině je málo lidí a moc práce

Vysočina – Nedostatek lidí. Moc práce, navíc spousta přesčasů. A za všechnu tu námahu málo peněz.

Okem neviditelná tečka chrání kolo před zloději, smýt se nedá

Žďár nad Sázavou - Ve druhé polovině letošního roku by se Žďár mohl připojit k městům, kde ke značení kol či kompenzačních pomůcek používají takzvané forenzní identifikační značení. Za předpokladu, že bicykl či třeba invalidní vozík někdo ukradne, je snáze dohledatelný a jasně se dá identifikovat jeho původ.

Radnice už chystá Den Žďáru

Žďár nad Sázavou - Na historický průvod a spoustu další zábavy se mohou těšit návštěvníci tradičního červnového Dne Žďáru. Letos bude dokonce dvoudenní. Uskuteční se v pátek 9. a v sobotu 10. června. Žďárská radnice zveřejnila první podrobnosti z připravovaného programu.

Obchvatu se letos dočkají jen ve Skleném nad Oslavou

Žďársko - Na jaře se začne stavět obchvat, který obejde zástavbu Skleného nad Oslavou. Obec protíná státní silnice číslo I/37 ze Žďáru do Velké Bíteše, kde je nájezd na dálnici D1. U Skleného stát plánuje silniční obchvat dlouhý dva kilometry.

Bil ženu, skončil na záchytce

Žďár nad Sázavou - Oznámení od třiačtyřicetileté ženy, kterou napadl opilý manžel, přijali policisté. Na místě zjistili, že pětatřicetiletý muž po slovní rozepři udeřil manželku do hlavy.

V Bystřici letos plánují zrychlení internetu

Bystřice nad Pernštejnem - V Bystřici letos plánují vyměnit koaxiální kabelové rozvody za optickou síť. Zaznamenat by to měli hlavně obyvatelé bystřických sídlišť, kteří budou mít rychlejší internet a lepší televizní signál.

Na plošné příspěvky na úpravu stop se názory lyžařů různí

Žďársko – Měli by běžkaři plošně přispívat na údržbu lyžařských stop? Na často diskutovanou otázku se názory oslovených rekreačních lyžařů liší.

Vysávání prachu z kolejiště zabere ve třech lidech dva dny

Žďár nad Sázavou – Zhruba deset hodin času ve třech lidech zabere čistění krajiny modelové kolejiště ve žďárském Domě kultury.

Polnička koupí sokolovnu za dva miliony na splátky

Polnička – Budovu sokolovny chtějí do svého majetku od České obce sokolské získat v Polničce. Zaplatí za ni dva miliony korun. V současné době ji má obec v pronájmu.

Ukradl deset vepřových kýt

Bystřice nad Pernštejnem – Celkem deset kusů balené vepřové kýty v celku, rozvážené v plastových boxech o celkové váze necelých patnáct kilogramů, ukradl dosud neznámý pachatel v prodejně v ulici Zahradní.

Vítěze čeká unikátní skleněný fotoaparát

Žďár nad Sázavou - Fotoaparát ze škrdlovického hutního skla získá výherce prvního ročníku fotografické soutěže Zaostřeno na Žďár 2016. Ta se uskutečnila v průběhu loňského roku a na facebookovém profilu žďárské radnice lidé jednotlivým fotografiím dávali svoje hlasy.

Pro azylový dům vytipovali Dvořákovu ulici, lidé protestuji

Žďár nad Sázavou - Za obchodním centrem Albert Hypermarket v Dvořákově ulici ve Žďáře nad Sázavou má vzniknout nové centrum sociálních služeb. Tam by se přesunul i azylový dům pro muže, který v současné době sídlí v Brodské ulici. Záměr souvisí se strategickým plánem sociálního začleňování, který schválili zastupitelé, a radnice má na jeho plnění šanci čerpat finance z evropských fondů.

Zájem o plavání stoupá

Žďár nad Sázavou - Rekordní počet návštěvníků v loňském roce zaznamenali ve žďárském relaxačním centru. Jednalo se o celkem 191 tisíc platících i neplatících klientů, přičemž v roce 2015 to bylo 181 tisíc lidí a v roce 2014 pak 164 tisíc návštěvníků. Do celkového počtu je zahrnutá i plavecká škola, plavání sportovních oddílů a školních dětí.

Luboš Straka: Jsme tady od toho, abychom dětem dali základ

Žďár nad Sázavou - Na dvě stě třicet zájmových útvarů, a to nejenom pro děti a mládež, nabízí žďárské Active středisko volného času. V nich se angažuje na 2400 lidí všeho věku. Podle jeho ředitele Luboše Straky se v posledních letech značně zvýšil zájem ze strany škol v okolí, aby tam žďárští lektoři dojížděli a vedli kroužky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies