VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HELENA ZELENÁ KŘÍŽOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hodíškovští připravují velké oslavy

Hodíškov – Šest set let, které uplynuly od první písemné zmínky o obci, oslaví v sobotu 19. srpna Hodíškov. Poprvé se jeho jméno objevilo v listině, v níž je zaznamenáno urovnání sporu o tuto ves mezi žďárským opatem Janem a Čeňkem z Lipého, pánem v Novém Městě.

Rozhledna Rosička slaví narozeniny

Rosička – Rozhledna Rosička, která se tyčí nad stejnojmennou obcí, slaví letos šestnácté narozeniny. Oslavu, jejíž začátek je naplánován na sobotní čtrnáctou hodinu, organizují dobrovolní hasiči z Rosičky a ze Sázavy. 

Rakům neškodí špinavá voda, ale sami lidé

Žďársko – Zahlédnout raka ve vodách na Žďársku není nic zvláštního, ale do života chráněného korýše by však lidé neměli zasahovat, jak tvrdí odborníci. Ve vodních tocích a rybnících se stále vyskytují ve velkém množství, nicméně původní druhy žijí už jenom v několika lokalitách v zemi.

Muž neplatí výživné na děti

Žďársko – Vyživovací povinnost ke své třináctileté dceři a sedmiletému synovi, kteří žijí v současné době na Žďársku, neplní od poloviny loňského roku šestačtyřicetiletý muži z Chrudimska.

OBRAZEM: Štamgasti i odborníci se učili čepovat pivo

Rokytno - V rokytenském restauračním zařízení uspořádali školu čepování piva. U pípy se vystřídali odborníci i místní štamgasti.

Hasiči likvidovali požár pole

Lavičky – Hasiči se ve středu museli potýkat s plameny, které zachvátily pole u obce Lavičky. Příčinou vzniku požáru byla jiskra od kombajnu.

Vandal posprejoval vlakovou soupravu

Bystřice nad Pernštejnem – Neznámý vandal se v úterý 8. srpna v pozdních nočních hodinách vypravil na nádraží v Bystřici nad Pernštejnem, kde posprejoval vlakovou soupravu.

Knihovny začaly půjčovat stolní hry. Nabídka má ohromný ohlas

Žďársko – Už tři knihovny na Žďársku půjčují svým uživatelům kromě knih a časopisů i stolní hry. Velké Meziříčí a Velká Bíteš mají tuto službu zavedenou už delší dobu. Nově se k nim připojilo Nové Město na Moravě.

Táborové zážitky si odnesly i děti se zdravotním postižením

Baliny – Deset dní mohly děti se zdravotním znevýhodněním tábořit v ekocentru Chaloupky v Balinách u Velkého Meziříčí. Sociální pracovníci otevřeli dva turnusy příměstských táborů a připravili táborníkům program, kterým v nich chtěli probudit zájem o přírodu a její ochranu.

Podmáčené louky vysychají, nejvíce znatelné je to u Vojnova Městce

Žďársko /FOTOGALRIE/ – Horké letní počasí bez velkých srážek nesvědčí ani podmáčeným loukám na Žďársku. Hrozí jejich vysychání s nímž je spojeno například nebezpečí povodní.

OBRAZEM: Děti se vyřádí na školním hřišti

Netín – Další prázdninová středa, tedy den, který mají obecní zastupitelé a jejich pomocníci v Netíně vyhrazený pro děti, bude ve znamení her na školním hřišti.

V Netíně jdou poutí vstříc kultuře i vzdělání

Netín – Obyvatelé Netína čeká o víkendu poutní slavnost, kromě tradičních mší k Panně Marii a pouťových atrakcí přichystali představitelé obce řadu výstav a přednášek, aby se lidé nejen pobavili, ale zároveň se i obohatili o nové vědomosti.

Světoví tanečníci trénují mezi zrcadly a stromy

Medlov - Nadaní tanečníci jezdí každoročně na stáž Tanec bez hranic a zlepšují se po boku lektorů z celého světa. Letos zrcadlový stan rozbalili na Žďársku, tančit zde budou až do příštího pátku.

Lidé se nemusí stydět donést do muzea třeba staré spodní prádlo

Nové Město na Moravě – S prosbou o pomoc se nejen na místní obyvatele obrací zaměstnanci novoměstského Horáckého muzea. Chtějí totiž uspořádat novou výstavu a doplnit depozitář o další exponáty.

Bohdalov chystá pouťový víkend

Bohdalov – Obyvatelé obce Bohdalov na Žďársku čeká nyní pouťový víkend, stráví ho tradičně na kolotočích, v kostele nebo tancem při večerní zábavě.

Kadovští zrušili sobotní soutěž

Kadov – Předem naplánovaná akce v Kadově, soutěž v řezání a štípání dřeva a sečení trávy, která se měla uskutečnit v sobotu 12. srpna, se tentokrát konat nebude.

Babety o víkendu obsadily silnice Novoměstska

Chlumětín – Už popáté se v Chlumětíně sešli příznivci retro motocyklů a zejména legendárních přibližovadel značky Babetta. Díky spanilé jízdě pak mohli historické stroje obdivovat i lidé ve Sněžném, v Kadově a na dalších místech.

Účastníky cyklomaratonu ve Žďáře osvěžil déšť

Žďár nad Sázavou - Tři stovky cyklistů, zdravých i handicapovaných, kteří se připojili k projektu Cesta za snem, projely Žďárem nad Sázavou. Celkem 2 222 kilometrů musí ujet nonstop v časovém limitu do 111 hodin.

Policisté vypátrali zloděje kola

Žďár nad Sázavou – V polovině července odcizil neznámý pachatel ve Žďáře nad Sázavou v ulici Švermova pánské horské jízdní kolo v hodnotě pětadvaceti tisíc korun.

Nové hřiště vznikne na podzim

Nové Město na Moravě – Novoměstským obyvatelům, kteří po městě požadují vybudování venkovní posilovny, se jejich přání splní ještě do konce tohoto roku.

Hodíškovské kulturní léto je v plném proudu

Hodíškov – Obec Hodíškov má letos o letní kulturní program postaráno. Zanedlouho ji čekají oslavy šesti set let od první písemné zmínky. Už nyní má ale za sebou letní promítání i divadelní představení pod širým nebem.

I přes hrozící pokutu Fryšavští stále investují

Fryšava pod Žákovou horou – Za porušení rozpočtové kázně při čerpání dotace na stavbu nové kanalizace dostala Fryšava pod Žákovou horou pokutu více než 15 milionů korun.

Pachatel se vloupal do zaparkovaného vozu

Novoměstsko – O tom, že parkovat u lesa se nemusí vždy vyplatit, se přesvědčil majitel, který nechal své auto ve středu stát mezi Sněžným a Blatinami.

Rybníky jsou špinavé, může za to vysoká rybí obsádka

Vysočina – Vodních ploch s křišťálově čistou vodou na Vysočině valem ubývá. Může za to podle mínění ekologů především intenzivní chov ryb. Možným řešením je vymezení rybníků určených výhradně ke koupání, v nichž by byla zavedena změna hospodaření.

Startuje Křižanovská neckyáda

Křižanov – Soutěž pro všechny věkové kategorie připravují na neděli 6. srpna dobrovolní hasiči z Křižanova.

Pátek bude tentokrát dnem promítání

Žďársko – S promítáním pod širým nebem se na Žďársku v pátek 4. srpna doslova roztrhne pytel.

Houpačka v krajině přináší hned dva požitky. Houpání a skvělý výhled

Vysočina – Nenásilné připomenutí přírodních krás a zajímavých míst v okolí nabízí okrajová tvůrčí skupina s případným názvem naOKRAJI.

V Rokytně zahraje Umí Hovno

Rokytno – Dobrovolní hasiči v Rokytně na Novoměstsku připravili na tuto sobotu kulturní akci pro všechny věkové kategorie.

Při sbírání hub našel granát

Žďár nad Sázavou 1.srpna – Zprávu o údajném nalezení nebezpečného pozůstatku z 2. světové války v ulici Brněnská ve Žďáře nad Sázavou přijali v pondělí před 17. hodinou policisté integrovaného operačního střediska.

Meziříčí nabízí večerní koupání

Velké Meziříčí – Letní koupaliště na Paloukách ve Velkém Meziříčí přišlo s nabídkou večerního koupání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení