VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HELENA ZELENÁ KŘÍŽOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Studentky žďárské zdravotní školy jsou nejlepší v republice

Žďár nad Sázavou 23. června – Studentky ze Žďáru jsou nejlepší v poskytování první pomoci. Rozhodla o tom porota složená z lékařů, záchranářů, zdravotních sester a odborných učitelek zdravotnických škol, která hodnotila celostátní soutěž s mezinárodní účastí, jež se uskutečnila v Brně.

V Sázavě se srazil vlak s osobním autem. Záchranáři měli cvičení

Sázava – Převrácený osobní automobil před vlakem na kolejích, volání o pomoc a nářek zraněných – tak to vypadalo ve čtvrtek dopoledne v areálu sázavského nádraží. Nehoda si vyžádala tři mrtvé a pětadvacet zraněných. Nešlo naštěstí o skutečnou událost, nýbrž o společné cvičení hasičů, zdravotníků a policistů, tedy jednotek zařazených do integrovaného záchranného systému.

OBRAZEM: Muzeum zve k návratům do minulosti

Svratka – Máte-li rádi návraty do minulosti, rozhodně si nenechte ujít návštěvu svrateckého muzea. Tamní exponáty dodali z velké části místní obyvatelé, takže návštěvníci procházející jednotlivými domácnostmi je vidí tak, jak vypadaly v době první republiky.

Arménský velvyslanec pochválil studenty novoměstského gymnázia

Vysočina, Nové Město na Moravě – Nové partnerství mezi Krajem Vysočina a Arménií se chystá navázat arménský velvyslanec v Česku Tigran Seiranian. Pro Nové Město na Moravě již hledá vhodné družební město.

Starosta prý nekorektně prosazuje návrh, který vzešel z architektonické soutěže

Velké Meziříčí – Poklidnou velkomeziříčskou hladinu rozčeřila neshoda mezi místními zastupiteli týkající se realizace vítězného projektu opravy Náměstí.

Koupaliště zahájilo celodenní provoz

Bystřice nad Pernštejnem – Venkovní koupaliště v Bystřici nad Pernštejnem je už otevřeno.

V Novém Městě opraví poeziomat

Nové Město na Moravě – Poeziomat, který byl na Komenského náměstí v Novém Městě na Moravě nainstalován v rámci oživení veřejného prostoru v loňském roce, přestal fungovat.

První čtyři žáci se začnou učit opravovat výtahy

Velké Meziříčí – Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí přišla s nabídkou nového oboru, jehož absolventi začínají citelně chybět na trhu práce. Specialisté s kvalifikací výtahář totiž vyšli ze školních lavic naposledy před více než dvaceti lety.

Dům seniorů už je plně obsazený

Nové Město na Moravě – Komunitní dům seniorů, jehož výstavba bude v Novém Městě na Moravě dokončena koncem letošního roku, je již plně obsazen.

Na kurzu budou hledat předky

Velké Meziříčí – Už nyní se mohou začít hlásit zájemci o kurz zaměřený na hledání předků, který pořádá genealogická společnost při Jupiter clubu ve Velkém Meziříčí.

Klienti Zdislavy dostali k narozeninám novou zahradu

Nové Město na Moravě – Denní stacionář Centrum Zdislava v Novém Městě na Moravě slaví letos pětadvacet let od svého založení. Jako dárek dostali jeho uživatelé i zaměstnanci novou zahradu s pocitovým chodníkem a obří šachovnicí.

Velkomeziříčské Náměstí se opravovat nebude

Velké Meziříčí – Dlouho očekávaná oprava velkomeziříčského Náměstí ustrnula na mrtvém bodě. Zastupitelé většinou hlasů odmítli přistoupit k podpisu smlouvy s autorem vítězného návrhu, který vzešel z architektonické soutěže.

Radim Uzel popovídá o sexu

Sněžné – Na humorné a zároveň poučné vyprávění o intimních slastech a strastech se sexuologem Radimem Uzlem zve v pátek 16. června městys Sněžné.

Nové Město chystá dvoudenní oslavy

Nové Město na Moravě  – V Novém Městě na Moravě v pátek odstartuje dvoudenní maratón městských slavností Nova Civitas. Návštěvníci se mohou těšit na Janka Ledeckého, skupinu Wohnout, slováckou krojovanou kapelu Vlčnovjanku, oblíbené farmářské trhy a další lákadla.

OBRAZEM: Začíná souboj o Strom roku 2017

Vysočina – Ve čtvrtek 15. června bude odstartováno hlasování v celostátní anketě Strom roku 2017. Svá želízka v ohni tam má i Vysočina.

Odranečtí hasiči oslaví výročí

Věcov – Sto dvacet pět let, které uplynuly od doby založení místního hasičského sboru, oslaví v sobotu hasiči z Odrance, místní části Věcova.

Záchranné body mohou zachránit životy i zdraví

Vysočina – Nastávající turistická sezona na Vysočině prověří takzvané body záchrany, které byly rozmístěny v lesích po celé České republice v říjnu loňského roku. Jde o výrazné žluté tabule s unikátním kódem usnadňujícím lokalizaci v případě nenadálé situace.

Muž neplatí výživné na syny

Žďársko – Více než padesát tisíc korun už dluží na výživném pro své dva šestnáctileté syny, kteří bydlí v současné době na Žďársku, čtyřiačtyřicetiletý muž z Brněnska. Velkomeziříčtí policisté mu sdělili podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Letní kino letos startuje v Sejřku

Bystřicko – Na Bystřicku začne 16. června již čtvrtý ročník Putovního letního kina. První zastávkou ze šesti naplánovaných je Sejřek, kde bude v pátek po setmění promítnut film Zootropolis: Město zvířat a v sobotu Kniha džunglí.

OBRAZEM: Děti z Radňovic poslaly dopisy a obrázky Jiřímu Bradymu

Radňovice – Hana Brady – jméno, které obletělo doslova celý svět. Příběh židovské holčičky z Nového Města na Moravě prožívaly prostřednictvím četby publikace Hanin Kufřík v minulých dnech také děti od třetí do páté třídy v Radňovicích.

Předchůdcem biatlonu byly závody branné zdatnosti

Nové Město na Moravě - O Novoměstsku se říká, že se tam děti rodí s lyžemi na nohou. A něco na tomto rčení zřejmě bude, protože z tohoto kraje vzešel nejeden úspěšný lyžař.

Rozhledna bude na čas uzavřena

Velké Meziříčí – Vyhlídková věž ve tvaru šroubovice na Fajtově kopci bude od pondělí pro návštěvníky na čtyři dny uzavřena.

VIDEO: Děti si zašly za včelaři na včelařskou orbitku

Harusův kopec – Po tři dny vítali včelaři na Harusuvě kopci školáky a studenty, kterým předváděli stáčení medu, ukázali jim život včel v úle a připravili spoustu dalších aktivit.

Muzeum panenek zve na návštěvu

Bobrová – Muzeum panenek v Bobrové zahájilo letošní návštěvnickou sezonu.

Nová publikace představuje Svratku v minulosti

Svratka – Vyšla nová publikace nazvaná Svratecko na starých pohlednicích.

Meziříčský kostel slaví narozeniny, přijede kardinál Duka

Velké Meziříčí – Sedm set let od první zmínky o kostelu svatého Mikuláše ve Velkém Meziříčí připomene slavnostní mše, kterou bude ve svatostánku sloužit kardinál Dominik Duka.

Děti v Rokytně řádily na divokém západě

Rokytno – Ani letos dobrovolní hasiči z Rokytna nezapomněli na nejmenší obyvatele své obce. A stejně jako každý rok, i tentokrát byly hry a soutěže inspirovány jedním tématem.

Muž převrátil a poškodil v Bíteši automat

Velká Bíteš – Velkou chuť na kávu a nedostatek kovových mincí měl zřejmě dvacetiletý muž z Blanska, který na začátku dubna převrátil a poškodil automat na výrobu teplých nápojů na Masarykově náměstí ve Velké Bíteši.

Žďár bude opět povýšen na město

Žďár nad Sázavou – Tradiční Den Žďáru bude tentokrát o něco slavnostnější. 11. června 2017 totiž uplyne 410 let od chvíle, kdy kardinál Ditrichštejn povýšil Žďár na město.

Lidem ve Městě se nelíbí úprava květinových záhonů

Nové Město na Moravě – Nový správce městské zeleně v Novém Městě na Moravě se musí potýkat s kritikou v souvislosti s údržbou květinových záhonů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies